5 powodów dla których warto w swojej pracy korzystać z Microsoft 365

OneDrive
SharePoint
MS Teams
Office 365

Wiele osób myśląc o Microsoft ciągle ma w głowie programy biurowe, a konkretnie Worda, Excela i PowerPointa. Te trzy i tylko te trzy. I to prawda, w skład pakietów Microsoft 365 wchodzi ta „silna trójka”, ale oprócz nich producent dostarcza wiele innych aplikacji, które codziennie ułatwiają życie niezliczonej liczbie pracowników biurowych na całym świecie.

 

Dziś kiedy bogactwo narzędzi Microsoft znacznie wykracza poza jego biurowe zastosowanie, komplementarność różnych aplikacji jest na wagę złota. W szczególności docenią to te osoby, których rozprasza ciągłe przeskakiwanie między programami, będącymi produktami różnych firm. Jednak intuicyjna, modułowa budowa oraz pełna integracja między poszczególnymi narzędziami to tylko jeden z powodów, dla których warto zastanowić się nad licencją Microsoft dla siebie i swojego zespołu.

Oto 5 powodów, dla których warto w swojej pracy korzystać, z Microsoft 365:

1. Pełna integracja między poszczególnymi narzędziami powoduje, że korzystając np. z MS Teams w ramach pracy danego zespołu możesz umieścić różnorodne pliki, takie jak prezentacja PowerPoint czy ankietę stworzoną w MS Forms, a pliki te bez problemu zostaną otworzone przez innych użytkowników. Co więcej synchronizacja kalendarza między Teams a Outlookiem powoduje, że nie musisz wpisywać jednego wydarzenia w dwóch osobnych miejscach.

 

2. Możliwość zaplanowania wideo rozmowy, dzielenia się plikami, a także pracy na tych plikach podczas tej samej rozmowy. Oprócz umówionych wcześniej spotkań, istnieje również szansa na szybką konsultację online.

 

3. Dostęp do danych firmowych niezależnie od miejsca pracy, czasu, a nawet sprzętu z którego korzystamy. Za udogodnienie odpowiedzialny jest OneDrive oraz SharePoint. SharePoint umożliwia edycję jednego pliku przez większą liczbę osób, w tym samym czasie. OneDrive daje możliwość przechowywania plików oraz udostępniania tych plików konkretnym osobą, z możliwością edycji, a nawet z określeniem daty wygaśnięcia dostępu do tego pliku.

 

4. Microsoft 365 kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo danych. Za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest synchronizacja plików na komputerze, z plikami w chmurze oraz możliwość stworzenie backup’u danych, o których szerzej pisaliśmy w tym artykule.

 

5. Praca zdalna bez negatywnego wpływu, na jakość wykonanych zadań oraz kontakt z klientami i współpracownikami. Potwierdzają to nie tylko osoby ze środowiska IT, które nawet siedząc w pomieszczeniu z jedną osobą, do rozmowy wykorzystywały komunikator, ale przede wszystkim osoby, które pracują w sposób kreatywny, a przed zmianą cyfrową, nie wyobrażały sobie takiego stylu pracy.

Myśląc o wyborze rozwiązań dla swojej firmy warto pamiętać o tym, że Microsoft 365, to efekt kilkudziesięciu lat doświadczeń i pracy ogromnych zespołów projektowych. A wszystko po to, aby użytkownik tej technologii mógł się skupić na swojej pracy.
 • Outlook – Obsługa poczty elekt...

  Pokażemy Ci w jaki sposób przydzielać zadania innym członkom zespołów oraz śledzić postępy wykonania prac. Dowiesz się również jak...
  Dowiedz się więcej
 • Microsoft 365 (dawniej Office ...

  Najbardziej praktyczny kurs – Microsoft 365. Poznaj sposoby ułatwiające współpracę w ramach pakietu....
  Dowiedz się więcej
 • MS Outlook e - learning

  Poznaj program Outlook na wskroś. Dowiedz się jak z jego pomocą zapanować nad mailami ale także kalendarzem, zdaniami i kontaktami...
  Dowiedz się więcej
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły