MS Excel średniozaawansowany- e-learning (Office365)
176 zł netto
Ukończyło: 4879 osób
Pokrewne szkolenia
Sprawdź swój poziom bezpłatnieAkceptujemy formy płatności: PayU, Faktura pro-forma, Faktura VAT po szkoleniu
Rozłóż na raty z
Nie wiesz jaki poziom wybrać?
Sprawdź swoją znajomość oprogramowania, aby wybrać prawidłowy poziom szkolenia.
Moduły kursu
Tutaj znajdziesz pliki ćwiczeniowe, które są potrzebne do efektywnego udziału w kursie e-learningowym. Dzięki plikom możesz wykonywać ćwiczenia razem z trenerem i na bieżąco wdrażać przyswajaną wiedzę z zakresu MS Excel.
W tej lekcji dowiesz się w jaki sposób zwrócić uwagę odbiorcy (a także swoją 😁) na niektóre wartości w komórkach Excela. Formatowanie warunkowe w tej lekcji pozwoli Ci wyróżniać kolorem komórki, w których sprawdzane jest specyficzne kryterium.
Kontynuując naukę formatowania warunkowego w MS Excel dowiesz się jak pobierać warunki z zewnętrznych komórek.
Formatowanie warunkowe dotychczas wymagało od nas podania pewnego kryterium wprost tak, aby wyróżniać odpowiednie elementy. W tej lekcji dowiesz się jak budować formatowanie warunkowe w MS Excel, które pozwala obliczać niektóre elementy „w locie” i wykorzystać je do dynamicznego formatowania komórek.
Formatowanie warunkowe i jego opcje poznane we wcześniejszych lekcjach pozwalają na wyróżnianie odpowiednich elementów pod warunkiem spełnienia Twojego życzenia (w Excelu zwanym kryterium). W tej lekcji dowiesz się w jaki sposób zastosować w MS Excel formatowanie, które pozwala formatować zaledwie część komórek paskami danych zyskując zupełnie inny wymiar porównywania i analizowania danych.
Paski danych, które poznałeś wcześniej mogą zostać sformatowane w różny sposób. W tej lekcji poznasz kilka sztuczek związanych z ich wykorzystaniem w MS Excel.
„Jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów”. W tej lekcji dowiesz się jak dynamicznie przypinać ikony do komórek wyróżniając w ten sposób określone dane i przykuwając wzrok odbiorcy końcowego. Dzięki tej opcji Twoje arkusze nabiorą zupełnie nowego wymiaru komunikacji z użytkownikiem.
Praca z duplikatami jest jednym z częściej poruszanych zagadnień na szkoleniach stacjonarnych z MS Excel – np. na poziomie średniozaawansowanym. W tej lekcji dowiesz się jaki jest pierwszy etap poprawnego obsłużenia duplikatów w Excelu a więc ich zidentyfikowanie i wyróżnienie. Dzięki opcji wyróżniania duplikatów będziesz w stanie zaakcentować elementy, które mogą wymagać dodatkowej uwagi.
Sformatowane komórki można w różny sposób przenosić. Niektóre z metod, choć dające dużo możliwości, potrafią być też bardzo uciążliwe. W tej lekcji nauczymy Cię jak korzystać z tajemniczej i wstępnie ukrytej w Excelu opcji Aparat.
Pracując z Excelem musisz często przygotować się na sytuację, w której Twojego pliku będą „dotykać” inni użytkownicy. Praktyka pokazuje, że dodatkowi użytkownicy to też potencjalne problemy i błędy, które mogą się pojawiać. W tej lekcji dowiesz się w jaki sposób ustawić kontrolę nad tym co użytkownicy mogą, a czego nie mogą zrobić pracując z poszczególnymi komórkami w MS Excel.
Kontynuując rozważania na temat pilnowania naszych komórek w Excelu przejdziemy przez dodatkowe opcje sprawdzania poprawności jak np. kontrola wpisywanych liczb, dat a także co bardzo ciekawe – zaznaczania danych, które zostały wprowadzone niezgodnie z kluczem (np. gdy sprawdzanie poprawności zostało nałożone już na istniejącą wcześniej listę danych w MS Excel).
W tej lekcji nauczymy Cię jak budować rozwijane listy w komórkach MS Excel. Dzięki temu będziesz w posiadaniu wiedzy i umiejętności jak budować dynamiczne zestawienia. Jeśli połączysz umiejętność budowy rozwijanych list z formułami i np. formatowaniem warunkowym z początkowych lekcji – będziesz mógł budować arkusze, które pozwolą użytkownikowi na wybór kryteriów.
Listy rozwijane w MS Excel są genialną funkcjonalnością rozszerzająca interaktywność dowolnego arkusza. W tej lekcji dowiesz się jak zbudować listę, która będzie zawierała wyłącznie unikatowe wpisy z jakiejś kolumny. W tej lekcji skorzystamy również z dwóch nowoczesnych funkcji tablicowych czyli SORTUJ() i FILTRUJ().
Kolejnym etapem kontroli tego co użytkownicy mogą a czego nie powinni robić w arkuszu jest narzędzie o nazwie Ochrona arkusza. W tej lekcji dowiesz się jak ono działa, czego wymaga do sprawnego działania oraz jak z nim pracować.
Znając już arsenał narzędzi pozwalających na kontrolę użytkownika dodamy kolejną atomową opcję, to znaczy ochronę skoroszytu.
Niestety jak to zwykle z tego typu narzędziami bywa – jeśli jest sposób na ochronę komórek i arkuszy to za pewne istnieją też sposoby na ich oszukanie. W tej lekcji dowiesz się jak prosto można obejść niektóre z elementów ochrony w MS Excel.
Parafrazując klasyka – „błąd nie jest niczym złym, zależy do czego jest wykorzystany”. W tej lekcji zapoznamy Cię z popularnymi rodzajami błędów, które mogą się pojawić jako wyniki Twoich formuł i wnikniemy w przyczyny ich powstawania tak, żebyś zawsze miał świadomość na co trzeba uważać, żeby błędu nie zobaczyć.
Czasem budując formułę możemy dojść do punktu, w którym jest tak zawiła, że nawet nam jako autorom ciężko do niej wrócić po paru miesiącach. W tej lekcji pokażemy Ci wbudowane narzędzie debuggowania formuły, czyli Inspekcję formuł. Dzięki niemu będziesz mógł z Excelem za rękę przejść poszczególne kroki obliczeń przed przedstawieniem wyniku.
Gdy Twoje dane rozsiane są po arkuszu Excela – może się zdarzyć, że nie jest łatwo objąć wzrokiem najważniejsze elementy. Z pomocą potrafi nam natomiast przyjść Okno czujki o którym dowiesz się więcej w tej lekcji.
W zamierzchłych czasach w Excelu dostępne były wyłącznie komentarze. W obecnych wersjach Excela 365 masz do dyspozycji zarówno notatki jak i komentarze. W tej lekcji dowiesz się jak z nimi pracować.
Praca wielu osób na jednym pliku ma jeszcze jeden wymiar – może się zdarzyć, że nawet zgodnie z logiką Excelową dane wprowadzone są poprawne, jednak przeczą logice biznesowej. Narzędzie współpracy i śledzenie historii zmian pozwoli na sprawdzenie kto takiej zmiany dokonał.
W Excelu istnieją różne sposoby odwołania. Jeśli chcesz żeby Twoje formuły wyglądały czytelnie i przyjaźnie dla użytkowników – wykorzystaj w nich nazwy obszarów. Więcej o zdefiniowanych nazwach dowiesz się w tej lekcji.
Tabele są jednym z najważniejszych usprawnień wprowadzonych w MS Excel wiele lat temu (wersja 2007). Od tej pory ich użycie stało się prostsze poza małymi wyjątkami o których dowiesz się w tej lekcji.
👸👸 Królowa funkcji Excelowych – funkcja JEŻELI. W tej lekcji dowiesz się w jaki sposób nauczyć Excela podejmować za Ciebie decyzje w sposób automatyczny zgodnie z Twoimi wymaganiami. Funkcja JEŻELI to podstawowa funkcja, która pozwala na automatyzację arkuszy.
Funkcja JEŻELI ma wiele osobliwości. W tej lekcji kontynuujemy jej odkrywanie tak, żeby nie miała przed Tobą żadnych tajemnic, a jej wykorzystanie nie nastręczało żadnych trudności.
Funkcja JEŻELI poznana we wcześniejszych lekcji jest genialną funkcją, obecną w Excelu od samego początku. Niemniej jednak programiści Microsoft dbają o rozwój produktu, dlatego przygotowali dla nas funkcję WARUNKI, która pozwala zastąpić złożone wyrażenia funkcji JEŻELI. Jeżeli (nomen omen) korzystasz z Excela 365 – koniecznie zapoznaj się z lekcją dotyczącą funkcji WARUNKI.
Funkcja warunki podobnie jak funkcja JEŻELI pełna jest niespodzianek. W tej lekcji odkrywamy przed Tobą jej drugie oblicze.
Budowa funkcji JEŻELI czy też WARUNKI czasem może stanowić zupełnie nadmiarowe działanie. Zdarzają się scenariusze, w których funkcja PRZEŁĄCZ stanowi dla nich idealną alternatywę. W tej lekcji dowiesz się jak ją wykorzystać w MS Excel.
Warunki w funkcjach logicznych nie zawsze są jednokryterialne. Czasem konieczne jest złożenie ich z wielu warunków. W tej lekcji dowiesz się jak wykorzystać do tego celu funkcję ORAZ.
Funkcja ORAZ, którą poznałeś w poprzedniej lekcji odpowiada na możliwość tworzenia warunków połączonych spójnikiem „i”. W tej lekcji dowiesz się jak wykorzystać bliźniaczą funkcję, która pozwala na odpowiedź na kryteria połączone spójnikiem „albo”.
Niemalże każda analiza ma w sobie jakiś aspekt analizy po czasie/dacie. W tej lekcji zapoznasz się z podstawowymi funkcjami w MS Excel, które pozwalają na obsługę dat, czyli funkcjami DZIŚ(), TERAZ(), DZIEŃ(), MIESIĄĆ(), ROK().
Kontynuując pracę z datami wprowadzimy Cię w świat składania dat z wielu cząstek z użyciem funkcji DATA() oraz wyznaczania dnia tygodnia, w którym wystąpiło dane zdarzenie.
Funkcja matematyczna AGREGUJ w MS Excel jest jedną z najpotężniejszych i najczęściej pomijanych (niesłusznie!) funkcji. W tej lekcji dowiesz się jakie problemy jest w stanie zaadresować oraz jak z nią pracować.
W tej lekcji wyjaśniamy skąd może się wziąć problem „znikającego grosza” w MS Excel. Dowiesz się z niej jak prawdziwie zaokrąglać liczby w arkuszu kalkulacyjnym.
Kontynuując pracę z Excelowymi funkcjami przechodzimy do funkcji warunkowych. W tej lekcji dowiesz się jak dodawać do siebie dane z jednej kolumny sprawdzając kryteria w innych kolumnach.
Bliźniacze funkcje do funkcji sumujących to funkcje, które na podstawie warunku pozwalają na obliczenie średniej wartości z przekazanego zakresu.
Nazywając funkcję JEŻELI 👸królową funkcji Excelowych możemy śmiało nazwać funkcję WYSZUKAJ.PIONOWO królem 🫅. W tej lekcji dowiesz się jak pracować z jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji w MS Excel.
Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO choć wykorzystywana przez bardzo wielu użytkowników skrywa w sobie mała tajemnicę. Jest nią ostatni argument, którego nawet wielu zaawansowanych użytkowników MS Excel nie wykorzystuje świadomie. W tej lekcji dowiesz się co się zmieni, gdy zmienisz tryb działania funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO – oraz – co najważniejsze – jak świadomie wykorzystać tę zmianę do własnych celów.
Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO jest genialną funkcją, ale ma w sobie szereg niedogodności. Wymaga ogromnej ilości uwagi delikatności w budowie. Microsoft ponownie przychodzi nam z pomocą aktualizując Excela i udostępniając funkcję X.WYSZUKAJ, która skutecznie zastępuje funkcję WYSZUKAJ.PIONOWO a dodatkowo pozbywa się wielu niedogodności.
Funkcja X.WYSZUKAJ jest potężną funkcją, która łączy w sobie wiele dotychczas wykorzystywanych funkcji. W tej lekcji kontynuujemy poznawanie jej od podszewki tak, żebyś mógł z niej korzystać w jak największej liczbie przypadków.
Excel ma wiele możliwości łączenia tekstów. W tej lekcji poznasz trzy popularne sposoby z wykorzystaniem funkcji oraz operatora &.
Praca z tekstem jest jednym z podstawowych zagadnień w MS Excel. W tej lekcji poznasz trzy podstawowe funkcje do obróbki tekstu – LEWY(), PRAWY() oraz FRAGMENT.TEKSTU().
Excel cały czas rozwija wachlarz dostępnych funkcji. Funkcje tekstowe, które poznasz w tej lekcji dają genialne możliwości usprawnień czegoś, co kiedyś wymagało zagnieżdżania zaawansowanych funkcji.
Kontynuujemy pracę z wartościami tekstowymi. W tej lekcji dowiesz się jak dokonać czyszczenia oraz standaryzacji tekstu, tak żeby nie mieć problemów gdy później będziesz chcieć przygotować raport np. w postaci tabeli przestawnej.
W tej lekcji zapoznamy Cię z możliwością wyszukiwania fragmentu tekstu z użyciem funkcji ZNAJDŹ() oraz SZUKAJ.TEKST().
W poprzednich lekcjach poznałeś już dwa rodzaje funkcji warunkowych – tj. SUMA.JEŻELI(), SUMA.WARUNKÓW() oraz ŚREDNIA.JEŻELI(), ŚREDNIA.WARUNKÓW(). W tej lekcji poznasz kolejne funkcje tym razem zliczające.
W tej lekcji zapoznamy Cię z podstawowymi funkcjami statystycznymi, które mogą być przydatne w codziennej pracy z arkuszami kalkulacyjnymi MS Excel.
Uporządkowanie list zazwyczaj nie ma Excela znaczenia. Ma jednak bardzo często znaczenie dla nas lub innych odbiorców naszych raportów. W tej lekcji dowiesz się jak sortować dane z użyciem niestandardowego klucza sortowania czy też kolorów komórek.
Czasem pracując z Excelem zależy nam na zapewnieniu unikatowości wierszy. W tej lekcji dowiesz się jak automatycznie usuwać duplikaty z list.
Sortowanie w Excelu 365 ma zupełnie nowy wymiar. Nie musisz korzystać z przycisku Sortuj, który ma wiele ułomności. Możesz wykorzystać nowoczesną funkcję tablicową SORTUJ(), z którą zapoznamy Cię w tej lekcji.
Filtrowanie w Excelu standardowymi metodami (a nawet filtrowaniem zaawansowanym) ma szereg wad. Programiści Microsoft na szczęście zmienili całkowicie podejście do filtrowania udostępniając nam funkcję FILTRUJ. W tej lekcji pokażemy Ci jak z niej korzystać by otrzymywać dynamicznie poprawne wyniki.
Usuwanie duplikatów może odbywać się na kilka sposobów. Możemy do niego podejść klasycznie (jak w lekcji Usuwanie duplikatów) lub z użyciem nowoczesnej funkcji tablicowej UNIKATOWE() dzięki czemu zyskasz możliwość wyciągania unikatowych wartości „w locie” i przekazywania ich np. do narzędzia sprawdzania poprawności.
W tej lekcji przeprowadzimy Cię przez narzędzie Tekst jako kolumny, którego nazwa sugeruje użycie (dzieli tekst na kolumny) ale także ma w sobie zaszyty potężny mechanizm do naprawy dat (i tutaj nazwa narzędzia zdecydowanie nie sugeruje jego użycia).
Power Query jest największą rewolucją w MS Excel, która wydarzyła się w ostatnich latach jeśli chodzi o automatyzację i naprawę danych. W tej lekcji pokażemy Ci jak rozpocząć pracę z tym narzędziem. Zachęcamy też żebyś zapoznał się ze szkoleniem e-learningowym Power Query.
Tabele przestawne są świetnym i podstawowym narzędziem do analizy danych w MS Excel. Definicja tabeli przestawnej, to: „narzędzie, które godziny pracy zamienia w minuty”. W tej lekcji zapoznamy Cię z przygotowaniem danych do tabel przestawnych.
W tej lekcji dowiesz się jak poprawnie tworzyć tabele przestawne w oparciu o prawdziwe Excelowe tabele.
W tabelach przestawnych możesz dokonywać różnych obliczeń. W tej lekcji pokażemy Ci jak zmieniać obliczenia w istniejących tabelach przestawnych.
Tabele przestawne same nie zaciągają nowych danych do analiz. W tej lekcji pokażemy Ci jak odświeżać tabele przestawne.
Ta lekcja stanowi zapoznanie z możliwościami wpływania na wygląd i układ tabel przestawnych.
Wykresy pozwalają na wizualne przedstawianie danych. W tej lekcji dowiesz się jak tworzyć wykres przestawny w oparciu o tabele przestawne.
W tej lekcji dowiesz się jak budować wykres typu Histogram i w jaki sposób zmieniać jego ustawienia.
W tej lekcji zbudujesz razem z trenerem wykres pierścieniowy.
Wykres kaskadowy pozwala na ukazanie pewnego rodzaju zależności. W tej lekcji dowiesz się jak budować świadomie taki wykres i jak przygotowywać do niego dane.
Wykresy na mapie zawsze są w stanie ożywić dowolny raport. W tej lekcji dowiesz się jak zbudować w MS Excel wykres typu kartogram.
Wykres Gantta pozwala ukazać zależności pomiędzy poszczególnymi etapami projektu. W tej lekcji dowiesz się jak wykorzystując istniejące rodzaje wykresów utworzyć wykres Gantta.
W MS Excel możesz zaprezentować na jednym wykresie dane, które pozornie mają zupełnie inne skale. W tej lekcji dowiesz się jak budować wykresy o dwóch osiach.
Opinie firm i użytkowników
Co otrzymujesz w cenie?
Wykorzystaj budżet z 2024
Szkolenia zrealizuj w 2025 - vouchery szkoleniowe