Faq

Najczęściej zadawane pytania

 

 1. Jak długo Imperium Szkoleniowe istnieje na rynku i jakie ma doświadczenie szkoleniowe?
 2. Gdzie odbywają się zajęcia?
 3. Kto prowadzi zajęcia?
 4. Ile osób bierze udział w kursie?
 5. W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
 6. Z jakich materiałów skorzystam w trakcie zajęć?
 7. Czy muszę posiadać własny sprzęt komputerowy?
 8. Czy otrzymam certyfikat ukończenia zajęć?
 9. Czy jest możliwość otrzymania certyfikatu w języku angielskim?
 10. Czym jest oferowana Gwarancją Przyswojenia Wiedzy?
 11. Na jakim poziomie zaawansowania przeprowadzane są szkolenia z programów należących do pakietu MS Office?
 12. Czy istnieje możliwość zamówienia szkolenia spoza standardowej oferty?
 13. Czy istnieje możliwość zamówienia tekstu sprawdzającego znajomość wybranego programu?
 14. Czy mogę liczyć na dodatkową pomoc merytoryczną, jeśli wykupiłem szkolenie e-learningowe?
 15. Co wyróżnia ofertę dla firm?
 16. Czy istnieje możliwość skorzystania dofinansowania na przeszkolenie pracowników?
 17. Czy istnieją zniżki w przypadku zapisania się na szkolenia większą grupą?
 18. Co się dzieje, jeżeli w trakcie nieprzewidzianego wydarzenia nie będę mógł kontynuować kursu? Czy mogę dokończyć go w innym terminie?
 19. Czy oferujecie szkolenia zamknięte dla firm?
 20. Czy istnieje oferta szkoleń indywidualnych?
 21. Czy kurs dla początkujących skierowany jest również dla osób, które nigdy wcześniej nie używały danego programu i wymagają nauki od podstaw?
 22. Czy jeżeli poszukuję szkolenia excel dotyczącego bardzo specyficznego obszaru, mogę liczyć na szkolenie, które poruszy wybrany przeze mnie temat?
 23. Czy szkolenie ukończone jest testem, dzięki któremu mogę sprawdzić ile informacji przyswoili moi pracownicy i jak skuteczne było szkolenie?
 24. Jaki jest limit grupy biorącej udział w szkoleniu?
 25. Czy można otrzymać fakturę za szkolenie dla pracowników?
 26. Zakupiłem szkolenie e -learningowe, niestety nie mogę odnaleźć plików ćwiczeniowych. Gdzie mogę je znaleźć?
 27. Czy po szkoleniu e – learningowym otrzymam certyfikat?
 28. Dokonałem zakupu szkolenia e – learningowego poprzez płatność Pay-U, kiedy mogę spodziewać się dostępu?
 29. Czy na koniec szkolenia e – learningowego jest test sprawdzający zdobyte umiejętności?
 30. Jak długo będę miał dostęp do kursu e-learning od momentu wpłynięcia środków za kurs?
 31. Firma, w której pracuję chciałaby opłacić dla mnie dostęp do kursu e-learning i potrzebuje FV przed zakupem. Czy istnieje taka możliwość?
 32. Czym różni się szkolenie zdalne od szkolenia stacjonarnego?
 33. Jak należy przygotować się do szkolenia zdalnego?
 34. Przez jaką platformę są prowadzone szkolenia zdalne?

 

1. Jak długo Imperium Szkoleniowe istnieje na rynku i jakie ma doświadczenie szkoleniowe?

Imperium Szkoleniowe działa na rynku usług edukacyjnych od lutego 2010 roku. Powstało jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku dotyczące przystępnie prowadzonych szkoleń IT. W trakcie działania firmy rozszerzyliśmy wachlarz szkoleń o szkolenia z Excela, programowania, grafiki multimedialnej czy też bezpieczeństwa informacji. Imperium Szkoleniowe miało okazje uczestniczyć w jednym z największych projektów doradztwa IT dla administracji publicznej (ponad 2000h doradztwa). W trakcie ponad 11 lat działalności zorganizowaliśmy przeszło 4500 szkoleń i przeszkoliliśmy ponad 25000 osób. Realizowaliśmy szkolenia dla firm z niemalże każdego sektora gospodarki. Nasze bogate doświadczenie poparte zostało licznymi referencjami, które możecie zobaczyć tutaj.

 

2. Gdzie odbywają się zajęcia?

Szkolenia stacjonarne otwarte prowadzimy w siedzibie naszej firmy w Warszawie, na ul. Piaskowej 4. Dysponujemy 4 klimatyzowanymi salami szkoleniowymi umożliwiającymi komfortowe zdobywanie wiedzy. Na kursantów czeka zawsze świeża kawa i poczęstunek – tak, aby zdobywanie wiedzy przebiegało w optymalnych warunkach. Do naszej siedziby w Warszawie możecie Państwo dojechać wieloma środkami komunikacji miejskiej. Znajdujemy się zaledwie 2 przystanki od stacji metra Dworzec Gdański. Dojazd z centrum tramwajem zajmuje mniej niż 15 minut. Szkolenia zamknięte prowadzimy w dowolnym miejscu. Mieliśmy okazję pracować w całej Polsce oraz kilku krajach Unii Europejskiej.

 

3. Kto prowadzi zajęcia?

Szkolenia prowadzone są przez najlepszych i doświadczonych instruktorów. Szkolenia IT często prowadzone są przez trenerów posiadających tytuł MCT (Microsoft Certfied Trainer), jak również MOS (Microsoft Office Specialist Master). Pracujemy wyłącznie z doświadczonymi trenerami. Jeśli szukasz pracy jako trener i możesz udokumentować doświadczenie – aplikuj do nas! Przygotuj się, na rozmowie kwalifikacyjnej sprawdzimy Twój sposób pracy z grupą szkoleniową oraz gruntownie przetestujemy Twoją wiedzę w temacie szkolenia. Pracujemy tylko z najlepszymi trenerami.

 

4. Ile osób bierze udział w kursie?

Przeciętna wielkość grupy szkoleniowej to 6-8 osób. Maksymalna wielkość grupy w przypadku szkolenia otwartego to 12 osób. Taka liczba gwarantuje nam możliwość indywidualnego kontaktu trenera z każdym z uczestników. Jeśli interesuje Cię przeprowadzenie szkolenia w większej grupie – napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę na szkolenie. Możliwe, że uwzględnimy w niej prowadzenie szkolenia przez 2 trenerów jednocześnie (trener prowadzący oraz wspomagający). Szkolenia/prelekcje – np. bezpieczeństwo informacji w IT prowadzimy w grupach maksymalnie 25-osobowych.

 

5. W jakich godzinach odbywają się zajęcia?

Szkolenia otwarte realizujemy w godzinach 8:30-16:00. W czasie szkolenia uwzględniamy przerwy kawowe oraz przerwę obiadową. Szkolenia zamknięte realizujemy w dowolnych godzinach. Jeśli pracownicy muszą np. dojechać na szkolenie z innego miasta, możemy rozpocząć szkolenie później. Jesteśmy elastyczni w kwestii ustalania terminów oraz agendy szkoleń.

 

6. Z jakich materiałów skorzystam w trakcie zajęć?

Zawsze otrzymasz od nas podręcznik szkoleniowy, który pomoże Ci utrwalić wiedzę zdobytą podczas szkolenia. Jest on również świetną „ściągawką” w realnej pracy, dzięki której będziesz mógł szybko i łatwo odnaleźć najważniejsze zagadnienia. Podczas szkolenia otrzymujesz również od nas materiały piśmienne (notatnik + długopis). Na niektórych szkoleniach czekać na Ciebie będą również niespodzianki 🙂

 

7. Czy muszę posiadać własny sprzęt komputerowy?

Nie. Nie musisz martwić się o sprzęt komputerowy. Przygotujemy dla Ciebie odpowiednio skonfigurowany komputer. Sprzęt będzie gotowy do pracy, jak tylko usiądziesz przy swoim stanowisku.

 

8. Czy otrzymam certyfikat ukończenia zajęć?

Tak. Po ukończonym szkoleniu dostaniesz certyfikat ukończenia zajęć.

 

9. Czy jest możliwość otrzymania certyfikatu w języku angielskim?

Tak. Do każdego szkolenia otrzymasz 2 certyfikaty. Zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Takie same certyfikaty otrzymasz również po szkoleniach e-learningowych. Więcej o dyplomach przeczytasz tutaj: Certyfikaty

 

10. Czym jest oferowana Gwarancją Przyswojenia Wiedzy?

W Imperium Szkoleniowych wychodzimy z założenia, że kupując dowolny produkt lub usługę powinieneś być z niej zadowolony. Dlatego też utworzyliśmy Gwarancję Przyswojenia Wiedzy. Jeśli po naszym szkoleniu objętym Gwarancją Przyswojenia Wiedzy uznasz, że w niewystarczającym stopniu przyswoiłeś zagadnienia lub też cokolwiek nie odpowiadało Ci w szkoleniu – możesz je bezpłatnie powtórzyć po wypełnieniu krótkiej ankiety. Regulamin gwarancji znajduje się tutaj: Gwarancja

 

11. Na jakim poziomie zaawansowania przeprowadzane są szkolenia z programów należących do pakietu MS Office?

Szkolenia z naszego flagowego produktu – MS Office prowadzimy na każdym poziomie zaawansowania. Począwszy od szkoleń na poziomie podstawowym, przez poziom zaawansowany do programowania w VBA. Niektóre tematy uzupełniamy dodatkowymi szkoleniami. Przykładowo w szkoleniach Excel wyodrębniliśmy 3 poziomy (kurs Excel – poziom podstawowy, kurs Excel – poziom średniozaawansowany, kurs Excel – poziom zaawansowany) i uzupełniliśmy szeregiem szkoleń wokół-excelowych (kurs Excel – tabele przestawne, kurs Excel – Analiza finansowa, kurs Excel – budowanie pulpitów menedżerskich, kurs Excel – tabele przestawne, kurs Excel – Power Query, kurs Excel – PowerPivot).

 

12. Czy istnieje możliwość zamówienia szkolenia spoza standardowej oferty?

Uwielbiamy nowe wyzwania! Jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie tematu, który Cię interesuje – napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na szkolenie maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb).

 

13. Czy istnieje możliwość zamówienia tekstu sprawdzającego znajomość wybranego programu?

Tak. Jeśli chcesz – przed szkoleniem przeprowadzimy test kwalifikacyjny lub pre-test. Test kwalifikacyjny może pomóc Ci dobrać odpowiedni poziom szkolenia. Pre-testy prowadzimy natomiast najczęściej podczas szkoleń zamkniętych, dzięki czemu możemy porównać przyrost wiedzy uczestników. Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem niestandardowych testów – skontaktuj się z nami.

 

14. Czy mogę liczyć na dodatkową pomoc merytoryczną, jeśli wykupiłem szkolenie e-learningowe?

Tak! Zarówno przy szkoleniach stacjonarnych, jak i e-learningowych zyskujesz 30-dniową opiekę mentorską. W trakcie tego okresu możesz kontaktować się z naszym wskazanym trenerem (mentorem), który pomoże Ci, jeśli natrafisz na jakieś problemy związane z zagadnieniami poruszanymi na szkoleniu. Trener będzie również do Twojej dyspozycji, jeśli będziesz chciał skonsultować swoje realne problemy powstałe na stanowisku pracy.

 

15. Co wyróżnia ofertę dla firm?

Pełna elastyczność. Przygotowując szkolenie zamknięte, możemy przeprowadzić dla Ciebie testy znajomości programu wśród pracowników, zbadać potrzeby szkoleniowe oraz zaproponować optymalne szkolenie/program rozwojowy. Jako jedni z nielicznych na rynku posiadamy podwójną certyfikację The New World KirkPatrick Model i możemy wykorzystywać najnowsze metody badania efektywności szkoleń.

Uzgadniając większe projekty szkoleniowe dla firm, podchodzimy elastycznie również do kwestii płatności (terminów). Szkolenia zamknięte mogą odbywać się w naszych salach szkoleniowych lub dowolnych salach szkoleniowych klienta.

 

16. Czy istnieje możliwość skorzystania dofinansowania na przeszkolenie pracowników?

Dostępność projektów UE, jak i środków krajowych (Krajowy Fundusz Szkoleniowy, Urząd Pracy) często się zmienia. Dlatego, aby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami.

 

17. Czy istnieją zniżki w przypadku zapisania się na szkolenia większą grupą?

Tak, w naszej promocji Razem Raźniej otrzymasz zniżkę jeśli na zgłoszeniu na szkolenie widnieć będzie więcej niż jedna osoba. Przy zgłoszeniu na szkolenie już 2 osób – otrzymasz 5% zniżki dla każdej osoby, zgłaszając 3 osoby – zniżka wzrasta do 10%. Dokonując zgłoszenia 5 osób na jeden termin szkolenia otrzymasz katalogową zniżkę w wysokości 15%, zaś powyżej 5 osób – cena zostanie zrabatowana aż o 20%.

 

18. Co się dzieje, jeżeli w trakcie nieprzewidzianego wydarzenia nie będę mógł kontynuować kursu? Czy mogę dokończyć go w innym terminie?

Zgodnie z regulaminem – możesz odwołać swoje uczestnictwo w szkoleniu 10 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia. Jeśli potrzebujesz przesunąć termin szkolenia – skontaktuj się z nami.

 

19. Czy oferujecie szkolenia zamknięte dla firm?

Tak, w naszej ofercie znajdziesz szkolenia otwarte oraz zamknięte. Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte – przebadamy dla Ciebie potrzeby szkoleniowe uczestników, przeprowadzimy testy znajomości programów wśród potencjalnych uczestników. Ustalimy dla Ciebie optymalnie dobrany harmonogram, tak aby uwzględniał specyfikę pracy osób oraz biznesu. Szkolenia zamknięte organizujemy z dużą dozą elastyczności – dopasujemy dla Ciebie program szkolenia, terminy, harmonogram i sposób badania efektywności. Posiadamy certyfikację KirkPatrick Professional. Więcej o szkoleniach zamkniętych dowiesz się tutaj: Szkolenia zamknięte

 

20. Czy istnieje oferta szkoleń indywidualnych?

Tak, jeśli nie znalazłeś w ofercie szkolenia o odpowiednim dla Ciebie programie – skontaktuj się z nami w celu przygotowania odpowiedniego zakresu. Szkolenia indywidualne możemy przeprowadzić dopasowując elastycznie termin szkolenia. Możliwe jest spotkanie z trenerem np. wieczorem lub w weekend. Szkolenia indywidualne stanowią też świetną formę powtórki konkretnych zagadnień – np. przed egzaminem. Podczas szkoleń indywidualnych możesz również po wcześniejszym uzgodnieniu z trenerem przynieść swoje pliku i na nich pracować podczas szkolenia.

 

21. Czy kurs dla początkujących skierowany jest również dla osób, które nigdy wcześniej nie używały danego programu i wymagają nauki od podstaw?

Tak, większość szkoleń podstawowych nie wymaga żadnej znajomości programu. Zakładamy, że szkolenie podstawowe dedykowane jest osobom, które dopiero rozpoczynają pracę z danym programem. Wymogiem uczestnictwa w szkoleniach podstawowych jest umiejętność podstawowej obsługi komputera.

 

22. Czy jeżeli poszukuję szkolenia excel dotyczącego bardzo specyficznego obszaru, mogę liczyć na szkolenie, które poruszy wybrany przeze mnie temat?

W naszej ofercie znajdziesz wiele tematycznych szkoleń MS Excel (Zastosowanie w statystyce, Analiza finansowa, Tabele przestawne, Zastosowanie w biznesie, Pulpity menedżerskie (dashboards), Wymiana danych w MS Office, Wykresy w MS Excel, PowerPivot, PowerQuery). Jeśli jednak nie znajdujesz w naszych szkoleniach tematycznych idealnie dopasowanego dla Ciebie szkolenia – napisz do nas – przygotujemy dla Ciebie ofertę na szkolenie zamknięte lub indywidualne konsultacje).

 

23. Czy szkolenie ukończone jest testem, dzięki któremu mogę sprawdzić ile informacji przyswoili moi pracownicy i jak skuteczne było szkolenie?

Każde szkolenie zamknięte może rozpocząć się od pre-testu i skończyć post-testem dzięki czemu możemy zbadać poziom przyswojenia wiedzy przez kursantów. Warianty prowadzenia testów przy szkoleniach zamkniętych zawsze ustalamy w drodze elastycznego dopasowania szkolenia do potrzeb firmy/organizacji. Możemy przeprowadzić również testy kwalifikacyjne, dzięki którym możliwe będzie przyporządkowanie osób o podobnej znajomości programu do tych samych grup szkoleniowych.

 

24. Jaki jest limit grupy biorącej udział w szkoleniu?

Dbając o efektywność szkoleń w jednej grupie szkolimy do 12 uczestników.

 

25. Czy można otrzymać fakturę za szkolenie dla pracowników?

Oczywiście. Każde szkolenie dokumentowane jest odpowiednią fakturą. Jeśli Twoja firma potrzebuje dłuższego terminu płatności lub np. rozbicia kwoty na kilka faktur – skontaktuj się z nami – przygotujemy odpowiednie dokumenty, które odbierzesz po szkoleniu lub otrzymasz pocztą.

 

26. Zakupiłem szkolenie e -learningowe, niestety nie mogę odnaleźć plików ćwiczeniowych. Gdzie mogę je znaleźć?

Pliki ćwiczeniowe znajdują się pod pierwszym filmikiem INTRO. Aby efektywnie skorzystać ze szkolenia należy je pobrać.

 

27. Czy po szkoleniu e – learningowym otrzymam certyfikat?

Oczywiście.  W momencie zrealizowania 80% kursu zostanie wygenerowany certyfikat w formie PDF. Należy go pobrać i zapisać na swoim komputerze.

 

28. Dokonałem zakupu szkolenia e – learningowego poprzez płatność Pay-U, kiedy mogę spodziewać się dostępu?

Przy tej metodzie płatności dostęp do szkolenia jest niemal natychmiast. Uwaga: sprawdź również SPAM/ wiadomości śmieci na swojej skrzynce mailowej. Jeśli nie znalazłeś maila z dostępem skontaktuj się z nami.

 

29. Czy na koniec szkolenia e – learningowego jest test sprawdzający zdobyte umiejętności?

Po szkoleniu e -learningowym nie ma testu sprawdzającego wiedzę

 

30. Jak długo będę miał dostęp do kursu e-learning od momentu wpłynięcia środków za kurs?

Od momentu wpłynięcia środków  dostęp jest przyznawany na 60 dni.

 

31. Firma, w której pracuję chciałaby opłacić dla mnie dostęp do kursu e-learning i potrzebuje FV przed zakupem. Czy istnieje taka możliwość?

Prosimy o wiadomość mailową na adres biuro@imperiumszkoleniowe.pl , wystawimy FV na firmę, a po wpłynięciu środków nadamy dostęp ręcznie.

 

32. Czym różni się szkolenie zdalne od szkolenia stacjonarnego?

Szkolenie stacjonarne odbywa się w siedzibie firmy szkoleniowej. Podczas szkolenia występuje bezpośrednia komunikacja z trenerem. Przy decydowaniu się na taką formę szkolenia warto wziąć pod uwagę koszty dojazdu oraz noclegu. Otrzymasz od nas certyfikat oraz materiały w formie papierowej. Podczas szkolenia stacjonarnego zapewniamy przerwy kawowe.

Szkolenie zdalne tzw. distance- learning odbywa się na platformie MS Teams, gdzie na ekranie widać przebieg szkolenia, a komunikacja z trenerem możliwa jest przez czat lub mikrofon. W szkoleniu zdalnym możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca, w którym jest stabilne łącze internetowe. W przypadku szkoleń distance- learning nie występują koszty związane z dojazdem oraz noclegiem. Otrzymasz od nas certyfikat oraz materiały szkoleniowe w formie PDF.

 

33. Jak należy przygotować się do szkolenia zdalnego?

Tydzień przed szkoleniem, drogą mailową prześlemy Ci informacje organizacyjne, linki do szkolenia, instrukcje oraz materiały i pliki do pobrania. Ważne, aby przygotować komputer oraz posiadać stabilne łącze internetowe. Jeżeli szkolenie będzie tego wymagało, poprosimy Cię o zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania. Polecamy też posiadanie drugiego monitora, aby na jednym obserwować przebieg szkolenia, a na drugim pracować. Warto podłączyć się ok. 10 minut wcześniej w celu stestowania połączenia, wystarczy kliknąć link, który również prześlemy.

 

34. Przez jaką platformę są prowadzone szkolenia zdalne?

Nasze szkolenia najczęściej prowadzone są przez platformę MS Teams. Jeżeli potrzebujesz, aby szkolenie odbyło się na innej platformie, skontaktuj się z nami drogą mailową: biuro@imperiumszkoleniowe.pl .