FAQ

Informacje ogólne

Imperium Szkoleniowe działa na rynku usług edukacyjnych od lutego 2010 roku. Powstało jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku dotyczące przystępnie prowadzonych szkoleń IT. W trakcie działania firmy rozszerzyliśmy wachlarz szkoleń o szkolenia z Excela, programowania, grafiki multimedialnej czy też bezpieczeństwa informacji. Imperium Szkoleniowe miało okazje uczestniczyć w jednym z największych projektów doradztwa IT dla administracji publicznej (ponad 2000h doradztwa). W trakcie ponad 11 lat działalności zorganizowaliśmy przeszło 4500 szkoleń i przeszkoliliśmy ponad 25000 osób. Realizowaliśmy szkolenia dla firm z niemalże każdego sektora gospodarki. Nasze bogate doświadczenie poparte zostało licznymi referencjami, które możecie zobaczyć tutaj.

Szkolenia stacjonarne otwarte prowadzimy w siedzibie naszej firmy w Warszawie, na ul. Piaskowej 4. Dysponujemy 4 klimatyzowanymi salami szkoleniowymi umożliwiającymi komfortowe zdobywanie wiedzy. Na kursantów czeka zawsze świeża kawa i poczęstunek – tak, aby zdobywanie wiedzy przebiegało w optymalnych warunkach. Do naszej siedziby w Warszawie możecie Państwo dojechać wieloma środkami komunikacji miejskiej. Znajdujemy się zaledwie 2 przystanki od stacji metra Dworzec Gdański. Dojazd z centrum tramwajem zajmuje mniej niż 15 minut. Szkolenia zamknięte prowadzimy w dowolnym miejscu. Mieliśmy okazję pracować w całej Polsce oraz kilku krajach Unii Europejskiej.

Szkolenia prowadzone są przez najlepszych i doświadczonych instruktorów. Szkolenia IT często prowadzone są przez trenerów posiadających tytuł MCT (Microsoft Certfied Trainer), jak również MOS (Microsoft Office Specialist Master). Pracujemy wyłącznie z doświadczonymi trenerami. Jeśli szukasz pracy jako trener i możesz udokumentować doświadczenie – aplikuj do nas! Przygotuj się, na rozmowie kwalifikacyjnej sprawdzimy Twój sposób pracy z grupą szkoleniową oraz gruntownie przetestujemy Twoją wiedzę w temacie szkolenia. Pracujemy tylko z najlepszymi trenerami.

Przeciętna wielkość grupy szkoleniowej to 6-8 osób. Maksymalna wielkość grupy w przypadku szkolenia otwartego to 12 osób. Taka liczba gwarantuje nam możliwość indywidualnego kontaktu trenera z każdym z uczestników. Jeśli interesuje Cię przeprowadzenie szkolenia w większej grupie – napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę na szkolenie. Możliwe, że uwzględnimy w niej prowadzenie szkolenia przez 2 trenerów jednocześnie (trener prowadzący oraz wspomagający). Szkolenia/prelekcje – np. bezpieczeństwo informacji w IT prowadzimy w grupach maksymalnie 25-osobowych.

Szkolenia otwarte realizujemy w godzinach 8:30-15:15. W czasie szkolenia uwzględniamy przerwy kawowe. Szkolenia zamknięte realizujemy w dowolnych godzinach. Jeśli pracownicy muszą np. dojechać na szkolenie z innego miasta, możemy rozpocząć szkolenie później. Jesteśmy elastyczni w kwestii ustalania terminów oraz agendy szkoleń.

Zawsze otrzymasz od nas podręcznik szkoleniowy, który pomoże Ci utrwalić wiedzę zdobytą podczas szkolenia. Jest on również świetną „ściągawką” w realnej pracy, dzięki której będziesz mógł szybko i łatwo odnaleźć najważniejsze zagadnienia. Podczas szkolenia otrzymujesz również od nas materiały piśmienne (notatnik + długopis). Na niektórych szkoleniach czekać na Ciebie będą również niespodzianki 🙂

W przypadku szkoleń stacjonarnych nie musisz martwić się o sprzęt komputerowy – przygotujemy go dla Ciebie. Sprzęt będzie gotowy do pracy, jak tylko usiądziesz przy swoim stanowisku. Jeśli decydujesz się na zdalną formę szkolenia musisz posiadać swój sprzęt wraz z programem z którego będziesz się szkolił.

Tak. Po ukończonym szkoleniu dostaniesz certyfikat ukończenia zajęć.

Uwielbiamy nowe wyzwania! Jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie tematu, który Cię interesuje – napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na szkolenie maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb).

Tak. Jeśli chcesz – przed szkoleniem przeprowadzimy test kwalifikacyjny lub pre-test. Test kwalifikacyjny może pomóc Ci dobrać odpowiedni poziom szkolenia. Pre-testy prowadzimy natomiast najczęściej podczas szkoleń zamkniętych, dzięki czemu możemy porównać przyrost wiedzy uczestników. Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem niestandardowych testów – skontaktuj się z nami.

Tak! Zarówno przy szkoleniach stacjonarnych, jak i e-learningowych zyskujesz 90-dniową opiekę mentorską. W trakcie tego okresu możesz kontaktować się z naszym wskazanym trenerem (mentorem), który pomoże Ci, jeśli natrafisz na jakieś problemy związane z zagadnieniami poruszanymi na szkoleniu. Trener będzie również do Twojej dyspozycji, jeśli będziesz chciał skonsultować swoje realne problemy powstałe na stanowisku pracy.

Pełna elastyczność. Przygotowując szkolenie zamknięte, możemy przeprowadzić dla Ciebie testy znajomości programu wśród pracowników, zbadać potrzeby szkoleniowe oraz zaproponować optymalne szkolenie/program rozwojowy. Jako jedni z nielicznych na rynku posiadamy podwójną certyfikację The New World KirkPatrick Model i możemy wykorzystywać najnowsze metody badania efektywności szkoleń.

Uzgadniając większe projekty szkoleniowe dla firm, podchodzimy elastycznie również do kwestii płatności (terminów). Szkolenia zamknięte mogą odbywać się w naszych salach szkoleniowych lub dowolnych salach szkoleniowych klienta.

Dostępność projektów UE, jak i środków krajowych (Krajowy Fundusz Szkoleniowy, Urząd Pracy) często się zmienia. Dlatego, aby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami.

Tak, w naszej promocji Razem Raźniej otrzymasz zniżkę jeśli na zgłoszeniu na szkolenie widnieć będzie więcej niż jedna osoba. Przy zgłoszeniu na szkolenie już 2 osób – otrzymasz 5% zniżki dla każdej osoby, zgłaszając 3 osoby – zniżka wzrasta do 10%. Dokonując zgłoszenia 5 osób na jeden termin szkolenia otrzymasz katalogową zniżkę w wysokości 15%, zaś powyżej 5 osób – cena zostanie zrabatowana aż o 20%.

Zgodnie z regulaminem – możesz odwołać swoje uczestnictwo w szkoleniu 10 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia. Jeśli potrzebujesz przesunąć termin szkolenia – skontaktuj się z nami.

Tak, w naszej ofercie znajdziesz szkolenia otwarte oraz zamknięte. Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte – przebadamy dla Ciebie potrzeby szkoleniowe uczestników, przeprowadzimy testy znajomości programów wśród potencjalnych uczestników. Ustalimy dla Ciebie optymalnie dobrany harmonogram, tak aby uwzględniał specyfikę pracy osób oraz biznesu. Szkolenia zamknięte organizujemy z dużą dozą elastyczności – dopasujemy dla Ciebie program szkolenia, terminy, harmonogram i sposób badania efektywności. Posiadamy certyfikację KirkPatrick Professional.

Tak, jeśli nie znalazłeś w ofercie szkolenia o odpowiednim dla Ciebie programie – skontaktuj się z nami w celu przygotowania odpowiedniego zakresu. Szkolenia indywidualne możemy przeprowadzić dopasowując elastycznie termin szkolenia. Możliwe jest spotkanie z trenerem np. wieczorem lub w weekend. Szkolenia indywidualne stanowią też świetną formę powtórki konkretnych zagadnień – np. przed egzaminem. Podczas szkoleń indywidualnych możesz również po wcześniejszym uzgodnieniu z trenerem przynieść swoje pliku i na nich pracować podczas szkolenia.

Tak, większość szkoleń podstawowych nie wymaga żadnej znajomości programu. Zakładamy, że szkolenie podstawowe dedykowane jest osobom, które dopiero rozpoczynają pracę z danym programem. Wymogiem uczestnictwa w szkoleniach podstawowych jest umiejętność podstawowej obsługi komputera.

W naszej ofercie znajdziesz wiele tematycznych szkoleń MS Excel (Zastosowanie w statystyce, Analiza finansowa, Tabele przestawne, Zastosowanie w biznesie, Pulpity menedżerskie (dashboards), Wymiana danych w MS Office, Wykresy w MS Excel, PowerPivot, PowerQuery). Jeśli jednak nie znajdujesz w naszych szkoleniach tematycznych idealnie dopasowanego dla Ciebie szkolenia – napisz do nas – przygotujemy dla Ciebie ofertę na szkolenie zamknięte lub indywidualne konsultacje).

Każde szkolenie zamknięte może rozpocząć się od pre-testu i skończyć post-testem dzięki czemu możemy zbadać poziom przyswojenia wiedzy przez kursantów. Warianty prowadzenia testów przy szkoleniach zamkniętych zawsze ustalamy w drodze elastycznego dopasowania szkolenia do potrzeb firmy/organizacji. Możemy przeprowadzić również testy kwalifikacyjne, dzięki którym możliwe będzie przyporządkowanie osób o podobnej znajomości programu do tych samych grup szkoleniowych.

Dbając o efektywność szkoleń w jednej grupie szkolimy do 12 uczestników.

Oczywiście. Każde szkolenie dokumentowane jest odpowiednią fakturą. Jeśli Twoja firma potrzebuje dłuższego terminu płatności lub np. rozbicia kwoty na kilka faktur – skontaktuj się z nami – przygotujemy odpowiednie dokumenty, które odbierzesz po szkoleniu lub otrzymasz pocztą.

Pliki ćwiczeniowe znajdują się pod pierwszym filmikiem INTRO. Aby efektywnie skorzystać ze szkolenia należy je pobrać.

Oczywiście. W momencie zrealizowania 80% kursu zostanie wygenerowany certyfikat w formie PDF. Należy go pobrać i zapisać na swoim komputerze.

Przy tej metodzie płatności dostęp do szkolenia jest niemal natychmiast. Uwaga: sprawdź również SPAM/ wiadomości śmieci na swojej skrzynce mailowej. Jeśli nie znalazłeś maila z dostępem skontaktuj się z nami.

Po szkoleniu e -learningowym nie ma testu sprawdzającego wiedzę.

Od momentu wpłynięcia środków dostęp jest przyznawany na 365 dni.

Prosimy o wiadomość mailową na adres biuro@imperiumszkoleniowe.pl , wystawimy FV na firmę, a po wpłynięciu środków nadamy dostęp ręcznie.

Szkolenie stacjonarne odbywa się w siedzibie firmy szkoleniowej. Podczas szkolenia występuje bezpośrednia komunikacja z trenerem. Przy decydowaniu się na taką formę szkolenia warto wziąć pod uwagę koszty dojazdu oraz noclegu. Otrzymasz od nas certyfikat oraz materiały w formie papierowej. Podczas szkolenia stacjonarnego zapewniamy przerwy kawowe.

Szkolenie zdalne tzw. distance- learning odbywa się na platformie MS Teams, gdzie na ekranie widać przebieg szkolenia, a komunikacja z trenerem możliwa jest przez czat lub mikrofon. W szkoleniu zdalnym możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca, w którym jest stabilne łącze internetowe. W przypadku szkoleń distance- learning nie występują koszty związane z dojazdem oraz noclegiem. Otrzymasz od nas certyfikat oraz materiały szkoleniowe w formie PDF.

Tydzień przed szkoleniem, drogą mailową prześlemy Ci informacje organizacyjne, linki do szkolenia, instrukcje oraz materiały i pliki do pobrania. Ważne, aby przygotować komputer oraz posiadać stabilne łącze internetowe. Jeżeli szkolenie będzie tego wymagało, poprosimy Cię o zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania. Polecamy też posiadanie drugiego monitora, aby na jednym obserwować przebieg szkolenia, a na drugim pracować. Warto podłączyć się ok. 10 minut wcześniej w celu stestowania połączenia, wystarczy kliknąć link, który również prześlemy.

Nasze szkolenia najczęściej prowadzone są przez platformę MS Teams. Jeżeli potrzebujesz, aby szkolenie odbyło się na innej platformie, skontaktuj się z nami drogą mailową: biuro@imperiumszkoleniowe.pl .

Nasze szkolenia możesz kupić na raty. Zapoznaj się ze szczegółami płatności ratalnej. https://imperiumszkoleniowe.pl/zaplac-za-szkolenie-w-niskich-ratach/