Distance learning w pigułce

Czym jest?

Szkolenie zdalne/distance learning to połączenie zalet szkolenia stacjonarnego i e-learningu. Uczestniczysz w szkoleniu w określonym terminie, godzinach, możesz zadawać trenerowi pytania i jednocześnie możesz je odbyć w domu lub w swoim biurze bez konieczności dojazdu do naszych sal szkoleniowych.

Czego potrzebuję do odbycia szkolenia?

Jedyne czego potrzebujesz to sprawnie działającego łącza internetowego oraz aplikacji, której dotyczy szkolenie (np. wybierając szkolenie zdalne z MS Excel, potrzebujesz komputera z programem MS Excel).

Jak zapisać się na szkolenie?

Sprawdź w szkoleniu, które Cię interesuje czy posiada opcję zapisu na termin „Distance learning”. Jeśli tak, możesz się na nie zapisać bezpośrednio przez naszą stronę internetową. Przed szkoleniem otrzymasz od nas wszelkie niezbędne informacje, w tym link, który pozwoli uczestniczyć Ci w szkoleniu.

Czy mogę zadawać pytania trenerowi?

Tak! Aplikacja dedykowana do prowadzenia szkoleń w formule zdalnej pozwala na zadawania pytań na żywo poprzez wbudowany mechanizm czatu.

Ile trwa szkolenie?

Szkolenie zdalne trwa dokładnie tyle samo czasu ile trwa standardowe szkolenie stacjonarne. W trakcie szkolenia trener prowadzący szkolenie będzie również uwzględniał czas na przerwy, tak abyś zarówno Ty jak i uczestnicy będący na sali szkoleniowej mogli zrobić odpowiedni odpoczynek.

Co zobaczę podczas szkolenia?

Szkolenie zdalne/distance learning jest transmisją szkolenia stacjonarnego z uwzględnieniem komunikacji z użytkownikami zdalnymi. Podczas szkolenia będziesz widzieć zarówno ekran trenera prowadzącego jak również samego trenera na sali szkoleniowej.

Jakie szkolenie powinienem wybrać? Distance learning, e-learning czy szkolenie stacjonarne?

Jeśli lubisz uczyć się w samodzielnym tempie i nie zależy Ci na możliwości interakcji z trenerem – zapoznaj się z naszą ofertą szkoleń e-learningowych. Jeśli chcesz odbyć szkolenie w z góry zaplanowanym czasie – skorzystaj ze szkolenia stacjonarnego lub distance learning. Wybierz szkolenie zdalne jeśli nie możesz lub nie chcesz dotrzeć do naszej sali szkoleniowej i pracować z innymi uczestnikami szkoleń stacjonarnych.

Czy szkolenie będzie nagrywane?

Nie. Po zakończonym szkoleniu nie będziesz mieć możliwości odtworzenia jego przebiegu w postaci filmu.

Czy otrzymam wsparcie po szkoleniu?

Tak! Po zakończonym szkoleniu zostaniesz objęty opieką mentorską. Jeśli jakiekolwiek zagadnienia nie będą dla Ciebie jasne lub będziesz potrzebować wsparcia trenera w rozwiązaniu np. zadań z podręcznika – będziesz mógł skontaktować się z dedykowanym mentorem.

Jakie szkolenia dostępne są w ofercie szkoleń distance learning?

Lista szkoleń, które oferujemy w formule distance stale się powiększa. Zachęcamy do zapoznania się z konkretnymi szkoleniami i sprawdzenia czy istnieje termin, w którym szkolenie może zostać zrealizowane również w formule zdalnej.

Dlaczego szkolenia zdalne posiadają określone terminy?

Szkolenie zdalne jest realizowane tylko w przypadku realizowania szkolenia stacjonarnego. Uczestnicząc w szkoleniu zdalnym uczestniczysz w szkoleniu grupowym, jednak nie jesteś obecny na sali szkoleniowej. Korzystasz zatem z zalet szkolenia stacjonarnego bez konieczności wychodzenia z domu.

Czy mogę liczyć na pomoc przy podłączeniu się do szkolenia?

Tak! Przed każdym szkoleniem otwieramy „wirtualny pokój szkoleniowy” godzinę przed oficjalnym czasem rozpoczęcia. W tym czasie jesteśmy do Twojej dyspozycji w celu sprawdzenia podłączenia do szkolenia.

FAQ

Distance learning/szkolenie zdalne czyli nauka na odległość, to pełnowymiarowe szkolenie podczas którego zostaje zrealizowany w 100% program szkolenia stacjonarnego. Forma szkolenia, które transmitowane jest prosto z naszych sal szkoleniowych „na żywo” pozwala na udział w warsztacie z dogodnego dla Ciebie miejsca. To Ty decydujesz czy podczas szkolenia znajdujesz się w biurze, sali szkoleniowej Twojej firmy czy we własnym mieszkaniu, które znajduje się w dowolnym miejscu w Polsce/na świecie. Pełnowymiarowy kurs pozwala Ci na przyswojenie wiedzy w takim samym stopniu, jak podczas szkolenia stacjonarnego. Dzięki transmisji „na żywo” masz możliwość interakcji z trenerem i zadania pytania poprzez czat. Trener od razu postara się udzielić odpowiedzi i pomóc Ci w napotkanym problemie.

Jeśli cenisz sobie swój czas oraz lubisz ograniczać koszty do minimum, to szkolenie w formie nauki na odległość jest właśnie dla Ciebie. Udział w warsztacie z domu pozwala na pozbycie się dodatkowych kosztów związanych z dojazdem czy noclegiem, który jest nieunikniony w przypadku szkolenia stacjonarnego. Distance Learning, to również wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pomimo chęci nie mogą uczestniczyć w szkoleniu z przyczyn zdrowotnych. Szkolenie zdalne pozwala też minimalizować ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się chorób i jednocześnie nie wymaga rezygnacji z planów rozwojowych/szkoleniowych.

Jedynym niezbędnym narzędziem do udziału w szkoleniu jest komputer z odpowiednim łączem internetowym, który umożliwi Ci czynny udział w szkoleniu.

Masz wątpliwości, czy zaproponowana przez nas forma szkolenia jest dla Ciebie odpowiednia? Napisz do nas a doradzimy Ci najlepszą formę kursu dopasowaną do Twoich potrzeb.