Jak dodać nowy wpis na bloga?

Bez kategorii

Pomimo dużej popularności mediów społecznościowych, prowadzenie bloga to nadal świetny sposób na dzielenie się swoją wiedzą, budowanie swojej marki i zdobywanie swoich klientów. Warto swoją stronę internetową, a tym samym bloga traktować jak dom, do którego chętnie zaprasza się nowych gości. Ogromną korzyścią przemawiającą za regularnym publikowaniem treści na stronie jest fakt, że wyświetlanie tych treści odbiorcom nie jest uwarunkowane żadnym algorytmem lub innym zewnętrznym sterownikiem. To my jako właściciele strony zarządzamy treścią na stronie i mamy wpływ na to co i kiedy zostanie wyświetlone.

Oczywiście warto zadbać o odpowiedni recykling treści i publikować post na innych portalach społecznościowych po to, aby zwiększać swoje zasięgi, ale głównym miejscem odniesienia i rozwinięcia danego tematu powinien być blog. Dlatego też poniżej umieszczamy krótką instrukcję jak zaktualizować blog dodając nowy wpis.

Jak założyć bloga?

To pytanie, które pojawia się w głowach wielu początkujących osób. Bloga można założyć za pomocą darmowej domeny takiej jak np. blogspot – jednak to wiąże się z tym, że obok nazwy danej strony pojawi się dopisek właściciela domeny, a to wygląda amatorsko i nieprofesjonalnie. Co więcej w takim przypadku domena nie jest własnością autora strony i w każdym momencie twórca może ją stracić. To co my rekomendujemy, to założenie bloga na swojej własnej stronie internetowej, dzięki czemu można nie tylko zwiększać świadomość swojej marki, wpływać na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, ale także czerpać profity ze swojej działalności w sieci dołączając ofertę usług lub zakładając sklep internetowy.

Do założenia bloga za pomocą WordPress.org potrzebny jest hosting i domena – wykupienie tych narzędzi to koszt, który zaczyna się od 100 zł za rok użytkowania.

Domenę można przyrównać do adresu domowego, który jest niepowtarzalny dla każdego człowieka posiadającego swoją stronę, a hosting to miejsce na serwerze, w którym zapisywane są informacje, znajdujące się na danej stronie.

Kolejnym krokiem po wykupieniu hostingu i domeny jest zainstalowanie WordPressa – można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy hostingodawcy. W przypadku wielu firm taka usługa jest bezpłatna.

  • CMS WordPress

    Stwórz swoją stronę internetową bez sięgania do wiedzy bardzo „technicznej”....
    Dowiedz się więcej

Jak dodać nowy artykuł na blogu?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto administratora strony. Po wpisaniu odpowiednich danych pojawi się okienko kokpitu, w którym po lewej stronie znajduje się pasek zadań, a w nim sekcja WPISY odpowiedzialna za publikowanie treści na blogu. W kolejnym kroku należy wybrać przycisk DODAJ NOWY, co spowoduje, że użytkownik zostanie przekierowany do edytora tekstu.

W podstawowym oknie autor treści może w dowolny sposób formatować treść, dodawać zdjęcia lub materiały video – w tym celu należy wybrać przycisk DODAJ MEDIUM. Często jest też tak, że autor strony chce przekierować odbiorcę w inne miejsce na stronie i może to zrobić podpinając pod fragment tekstu odpowiedni link – wystarczy zaznaczyć tekst i wybrać opcję WSTAW ODNOŚCNIK, która znajduję się na pasku narzędzi, a następnie wpisać odpowiedni adres strony.

Przed opublikowaniem gotowego tekstu warto zadbać o jego oprawę wizualną i dodać odpowiednią grafikę. To co należy zrobić to kliknąć przycisk USTAW OBRAZEK WYRÓŻNIAJĄCY, który znajduje się w dolnej części kolumny znajdującej się po prawej stronie okna.

Ostatnim krokiem jest opublikowanie treści za pomocą przycisku OPUBLIKUJ znajdującego się po prawej stronie okna.

Czy można edytować już dodany wpis?

Lista wszystkich wpisów wyświetla się po kliknięciu WSZYTSKICH WPISY,  w sekcji WPISY po lewej stronie KOKPITU, a raz dodany tekst można w każdym momencie edytować. W tym celu należy zaznaczyć wybrany artykuł i wybrać funkcje edytuj.

Warto też wiedzieć, że istnieje możliwość zapisania wersji roboczej artykułu – w tym przypadku zamiast opublikuj należy wybrać funkcje ZAPISZ SZKIC.

Z doświadczenia wiemy, że jest grono właścicieli stron internetowych, którzy nie potrafią wprowadzić zmian na stronie i właśnie dla takich osób przygotowaliśmy nasze szkolenie CSM WordPress.

CMS WordPress

900  netto

Stwórz swoją stronę internetową bez sięgania do wiedzy bardzo „technicznej”....
Zobacz szkolenie

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły