WordPress do czego służy i jak z tego korzystać?

WordPress
Web development i technologie

Wielu użytkowników internetu mimo swojej nieświadomości bardzo często korzysta z WordPressa. Strony firmowe, sklepy internetowe czy blogi – wiele z tych witryn oparte jest właśnie o to narzędzie, które służy do zarządzania treścią w sieci internetowej. To rozwiązanie jest bardzo popularne w śród użytkowników internetowych, co dowodzi fakt, że 1 na 4 stron w sieci jest stworzona na WordPressie. CSM, czyli system do zarządzania treścią to określenie dla wielu osób tajemnicze i niezrozumiałe. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy kilka podstawowych kwestii.

WordPress – czym jest i do czego służy?

WordPress  to nic innego, jak specjalne, darmowe oprogramowanie służące do tworzenia stron internetowych. Swoją popularność zawdzięcza dużym możliwościom oraz prostocie obsługi i to bez umiejętności posługiwania się językami programowania. To tutaj znajduje się serce danej witryny, wraz z wszystkimi zakładkami odpowiedzialnymi za bardziej zaawansowane ustawienia.

Zalety WordPressa

WordPress sam w sobie jest darmowy, jednak do uruchomienia strony internetowej potrzebny będzie hosting oraz domena, które można porównać do domu i adresu. Na rynku dostępnych jest wiele firm dostarczających te usługi, więc z pewnością jest w czym wybierać. To na co warto zwrócić uwagę przy zakupach to wielkość pamięci na serwerze oraz odpowiednie i szybkie wsparcie z działu obsługi klienta.

Wtyczki i motywy

Motyw odpowiada za wygląd danej strony, a dzięki wtyczkom właściciel domeny będzie mógł ją rozbudować o wybrane właściwości np. formularz kontaktowy. Zarówno motywy jak i wtyczki są dostępne w płatnej jak i bezpłatnej wersji. Te dwie opcje powodują, że WordPress jest bardzo elastycznym narzędziem, które daje naprawdę spore możliwości.

CMS WordPress

900  netto

Stwórz swoją stronę internetową bez sięgania do wiedzy bardzo „technicznej”....
Zobacz szkolenie

Jak z tego korzystać?

Wszystkie ustawienia strony znajdują się w kokpicie, który można porównać do centrum dowodzenia. Jednak, aby do nich przejść należy wcześniej zainstalować WordPressa. W przypadku różnych hostingodawców dzieje się to albo automatycznie, albo przy pomocy pracowników z działu obsługi klienta. Kiedy wszystko jest prawidłowo wykonane można przejść do panelu logowania, który znajduje się po dodaniu „/wp-admin” do adresu strony internetowej. Po zalogowaniu się po lewej stronie znajduje się główne menu WordPressa składające się takich zakładek jak np. media, wtyczki, czy narzędzia. I to właśnie tutaj dodaje się zdjęcia i treści tworzące daną witrynę internetową.

 

WordPress to proste choć bardzo rozbudowane narzędzie, które stale jest aktualizowane, dlatego aby nie pogubić się w czeluściach nowości, warto odpowiednio systematyzować swoją wiedzę np. korzystając z dedykowanych szkoleń z naszej oferty.

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły