10 skrótów klawiszowych w Outlooku

MS Office

Niezależnie od tego czy ktoś pracuje stacjonarnie, zdalnie czy hybrydowo poczta to podstawowe narzędzie pracy. Nic dziwnego w końcu jest to oficjalna droga komunikacji na której przechowywane są najważniejsze informacje.

Na naszym blogu znajduje się już artykuł o nieoczywistych funkcjach, które znajdują się w Outlooku, do lektury którego serdecznie zapraszamy –

5 nieoczywistych funkcji w outlooku

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować kilka skrótów klawiszowych, które warto znać i wykorzystywać w swojej zawodowej codzienności. Skróty klawiszowe to jest mała rzecz, która wprowadzona do życia daje wielki efekt.

Outlook – Obsługa poczty elektronicznej

550  netto

Pokażemy Ci w jaki sposób przydzielać zadania innym członkom zespołów oraz śledzić postępy wykonan...
Zobacz szkolenie

1. SHIFT + CTR + N – otworzenie okna nowej wiadomości.

2. SHIFT + CTRL +R – odpisanie na wiadomość wszystkim osobom, które dołączone są do korespondencji

3. CTRL + D – usuwanie zaznaczonej wiadomości. W praktyce taka wiadomość zostanie przeniesiona do kosza ( w Outlooku ten folder nazywa się ELEMENTY USUNIĘTE) i dopiero usunięcie listu z kosza spowoduje jego finalną likwidację.

4. ALT + CTR + SPACJA – przeczytanie treści wiadomości za pomocą czytnika immersyjnego. Ten sam skrót odpowiedzialny jest za wyłączenie automatycznego lektora.

5. CTRL + F – przesyłanie wiadomości dalej

6. CTRL + ALT + F – dodanie wiadomości do załącznika

7. SHIFT+ CTRL + A – zarezerwowanie terminu spotkania w kalendarzu

8. SHIFT + CTRL + K – zapisanie nowego zadania w kalendarzu

9. CTRL + 2 – otwarcie z okienka z kalendarzem

10. CTRL + U/Q – oznaczenie wiadomości jako przeczytanej / nieprzeczytanej

Zapamiętanie wszystkich skrótów klawiszowych, które są dostępne w swojej skrzynce pocztowej jest niemożliwe. Dlatego we wszystkich produktach Microsoft po najechaniu na ikonkę funkcji oprócz krótkiego opisu pojawia się domyślny skrót klawiszowy – jeżeli dana opcja taki skrót posiada.

W przeciwieństwie do innych programów Microsoft Outlook to bardzo rozbudowany program do obsługi poczty elektronicznej, który kryje w sobie ciekawe rozwiązania. Poznaj naszą ofertę i zapisz się na nasze szkolenie.

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły