Jak w Outlooku zarządzać kilkoma kontami pocztowymi jednocześnie?

MS Office
Outlook

Mimo tego, że liczba komunikatorów internetowych nieustannie się powiększa, to nadal poczta elektroniczna dla wielu użytkowników w sieci jest podstawowym sposobem na komunikację zarówno ze współpracownikami, klientami czy podwykonawcami. Co więcej posiadanie dwóch różnych adresów do korespondencji firmowej i osobistej nikogo już nie dziwi.

 

Sprawdzanie każdego adresu pocztowego zajmuje stosunkową dużą liczbę czasu, dlatego w tym artykule pokażemy Ci kilka sposób na to, aby ten czas odpowiednio skrócić.

 

Pierwszą rzeczą, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas, będzie dodanie wszystkich skrzynek pocztowych do desktopowej wersji Outlooka. Aby to uczynić należy przejść do zakładki PLIK, która znajduje się w lewym górnym rogu, a następnie w nowo otwartym oknie wybrać funkcję DODAJ KONTO.

Jeżeli adres, który chcesz dodać ma już swoje konto w Outlook.com to aby dodać nowe konto do Outlooka instalowanego na komputerze, wystarczy się tylko zalogować. Inaczej jest w przypadku adresu we własnej domenie. W takiej sytuacji należy skonfigurować ręcznie, klikając w opcje zaawansowane, a następnie uzupełniając protokół POP i IMAP.

 

Po odświeżeniu programu po lewej stronie, pojawi się nowa skrzynka pocztowa. Kolejność wyświetlania skrzynek pocztowych możesz ustawić za pomocą funkcji „drag and drop”.

 

Kolejną przydatną funkcjonalnością będzie tworzenie dedykowanych folderów w Outlooku. Ta możliwość pomoże Ci odpowiednio skatalogować wiadomość, co jest bardzo  przydane w sytuacji kiedy chcemy odnaleźć konkretną wiadomość po dłuższym upływie czasu. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki w odpowiedniej skrzynce nadawczej lub odbiorczej, a następnie wybierając NOWY FOLDER stworzyć miejsce na przechowywanie konkretnych informacji. W tym rozwiązaniu kluczowy jest przycisk PRZENIEŚ, który pomoże odpowiednio skatalogować wiadomość.

Wiele osób planuje swój czas pracy korzystając z kalendarza umieszczone w Outlooku. W przypadku posiadania większej ilości kont, idealnie sprawdzi się nakładanie kilku kalendarzy na siebie, który daje możliwość całościowego spojrzenia na rozkład dnia. Aby różne kalendarze się na siebie nałożyły wystarczy po prawej stronie zaznaczyć odpowiedni kalendarz, a następnie kliknąć na strzałeczkę umieszczoną w lewym górnym rogu.

Przedstawione funkcjonalności stanowią tylko wycinek możliwości jakie daje Outlook. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to sprawdź szczegóły naszej oferty.
 • Outlook – Obsługa poczty elekt...

  Pokażemy Ci w jaki sposób przydzielać zadania innym członkom zespołów oraz śledzić postępy wykonania prac. Dowiesz się również jak...
  Dowiedz się więcej
 • MS Outlook e - learning

  Poznaj program Outlook na wskroś. Dowiedz się jak z jego pomocą zapanować nad mailami ale także kalendarzem, zdaniami i kontaktami...
  Dowiedz się więcej
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły