Licencje Microsoft 365 – kilka podstawowych kwestii

Blog
Office 365

Porównanie planów licencji Microsoft 365 nie jest wcale takie proste jakby się mogło wydawać. Możliwości jest dużo, a analiza tego wszystkiego może spowodować lekki zawrót głowy. Dlatego, w tym artykule postaramy się przybliżyć dostępne opcje, zwracając uwagę na kilka kluczowych kwestii.

 

Planowane działania, w firmie, oraz potrzeby pracowników to kwestie od których należy zacząć, kupując oprogramowanie. Oczywiste jest, że dział HR korzysta z zupełnie innych narzędzi niż dział IT, więc dobór narzędzi niezbędnych do pracy dla tych osób też jest różny.

 

Nie ma co okrywać, że myśląc o Microsoft 365 większość osób ma w głowie 3 programy: Word, Excel i PowerPoint. Ten biurowy niezbędnik dostępny jest dla osób prywatnych, w subskrypcji PERSONAL lub FAMILY. Oprogramowanie daje możliwość pracy z różnych sprzętów dzięki chmurze oraz instalacji na komputerze, telefonie czy tablecie.

 

Sytuacja komplikuje się w przypadku licencji dla firm, gdzie przeciętne wymagania użytkowników są duże wyższe od oczekiwań użytkowników domowych.

 

To o czym wiele firm zapomina to fakt, że do każdego pracownika przypisana jest osobna licencja. Dzięki temu firma ma większy wpływ na bezpieczeństwo przesyłanych informacji.

 

Główną różnicą miedzy pakietem Microsoft 365 Business Basic a Microsoft 365 Business Standard jest to, że ten drugi pakiet daje możliwość korzystania z aplikacji w wersji desktopowej – instalowanej na komputerze.

 

Plany Microsoft 365 Business są doskonałe dla mniejszych firm lub takich, które dopiero zaczynają swoją działalność. Dla organizacji, które zatrudniają większą liczbę pracowników lepsze będą plany Office 365 Enterprise. Tutaj również dostępnych jest kilka wariantów, dlatego przez zakupem najlepiej skontaktować się z jednym, z partnerów Microsoft.

 

Inwestując w oprogramowanie, warto uwzględnić również koszt wdrożeń, po to aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionego oprogramowania. Zdarzają się sytuacje, w których firma płaci za dodatkowe, zewnętrzne narzędzie np. ASANA, mimo tego, że ma dostęp do Plannera. Tutaj z pomocą przychodzi nasza oferta szkoleń, która pomoże pracownikom, w lepszym wykorzystywaniu oprogramowania Microsoft, w swojej codziennej pracy – Szkolenie Microsoft 365.

Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniami dotyczącymi Office 365 i jego narzędziami:
 • Microsoft 365 (dawniej Office ...

  Najbardziej praktyczny kurs – Microsoft 365. Poznaj sposoby ułatwiające współpracę w ramach pakietu....
  Dowiedz się więcej
 • Wymiana danych w MS Office

  Wymiana danych w MS Office – twórz aplikacje w oparciu o najpopularniejsze programy pakietu MS Office. ...
  Dowiedz się więcej
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej
 • MS SharePoint End User

  Microsoft SharePoint pozwala tworzyć witryny zespołów, wspierając tym samym współpracę miedzy oddalonymi od siebie oddziałami czy ...
  Dowiedz się więcej
 • MS SharePoint Power User

  Microsoft SharePoint to platforma aplikacji webowych, powstała w wyniku połączenia wielu usług, produktów i technologii. Dzięki te...
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły