MS Word - 4 nieoczywiste funkcje

MS Office
Word

Excel, PowerPoint i Word to trzy najpopularniejsze programy biurowe. Wiele osób otwarcie przyznaje, że korzysta z tych programów w podstawowym zakresie, co z pewnością przekłada się na ich czas oraz jakość pracy. Dlatego w tym artykule pokazujemy kilka nieoczywistych.

TRYB NOCNY

Jeszcze do niedawna edytowanie pliku tekstowego wieczorową porą było zmorą każdego użytkownika. Wynikało to z faktu, że mimo zmiany motywu na ciemniejszy kartka z tekstem cały czas była na białym tle. Taka sytuacja jest już przeszłością i motyw pakietu CZARNY zmienia nie tylko tło wstążki, ale również obszar roboczy (kartkę + kolor fontu). W tym celu należy przejść do zakładki PLIK → OPCJE, a następnie w nowym oknie w zakładce OGÓLNE w sekcji PERSONALIZACJA KOPII PAKIETU MICROSOFT OFFICE wybrać CZARNY MOTYW PAKIETU OFFICE.

ZNAJDŹ I ZAMIEŃ

O ile skrót klawiszowy CTRL + F służący do wyszukiwania konkretnych słów w tekście jest znany przez użytkowników, o tyle mała grupa osób zdaje sobie sprawę z tego, że w łatwy sposób można zamienić wszystkie błędne słowa na ich poprawne odpowiedniki. Funkcja ZAMIEŃ znajduję się na górnej wstążce w zakładce NARZĘDZIA GŁÓWNE, w sekcji EDYTOWANIE. W nowym oknie w komórce ZNAJDŹ oraz ZAMIEŃ należy wpisać określone słowa, a następnie zatwierdzić zmiany klikając ZMIEŃ WSZYSTKO. W ten sposób w tekście automatycznie zmienią się wszystkie określone słowa.

CZYTAJ NA GŁOS

Treści dźwiękowe przez swoją wygodę coraz częściej zastępują tekst, ten trend został zauważony przez osoby pracujące w Microsoft, co zaowocowało pojawieniem się opcji CZYTAJ NA GŁOS (zakładka RECENZJE, sekcja MOWA).  Aby tekst został przeczytany przez lektora należy zaznaczyć dany fragment, a następnie kliknąć CZYTAJ NA GŁOS lub użyć skrótu klawiszowego ALT + CTRL + SPACJA i umieścić kursor na początku odczytanego tekstu.

Poznaj nasze szkolenia i dowiedz się więcej o MS Word:
 • MS Word poziom podstawowy e - ...

  Poziom podstawowy. Rozpocznij pracę z najpopularniejszym edytorem tekstu....
  Dowiedz się więcej
 • Word - poziom podstawowy

  Na szkolenie nauczysz się jak wykorzystać edytor tekstu do tworzenia przejrzystych dokumentów....
  Dowiedz się więcej
 • Word - poziom średniozaawansow...

  Na szkolenie nauczysz się jak poprawnie tworzyć dokumenty oraz jak wykorzystać wszystkie możliwości jego zmiany zgodnie z tym co o...
  Dowiedz się więcej
 • MS Word poziom średniozaawanso...

  Poziom średniozaawansowany. Poznaj użyteczne funkcje MS Word....
  Dowiedz się więcej
 • Word – poziom zaawansowany

  Na szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę niezbędną do zautomatyzowania pracy, a co za tym idzie – skrócenia czasu koniecznego na jej...
  Dowiedz się więcej
 • MS Word poziom zaawansowany e ...

  Poziom zaawansowany. Dowiedz się jak pracować z dużymi dokumentami....
  Dowiedz się więcej

SZABLONY

Word to program dedykowany do tworzenia tekstu, jednak oprócz edycji tekstu w tym programie można również zaprojektować specjalne pliki takie jak CV czy zaproszenie na urodzinową imprezę. Z pewnością takie projekty są czasochłonne, ale z pomocą przychodzą tutaj gotowe szablony. Baza szablonów dostępna jest po otwarciu programu lub w zakładce PLIK, aby zobaczyć większą ilości szablonów należy kliknąć przycisk WIĘCEJ SZABLONÓW. Po wyborze projektu nie pozostaje nic innego jak uzupełnić szablon odpowiednim tekstem.

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły