Nowości w Microsoft Teams

MS Teams
Blog
Office 365

MS Teams to centrum komunikacji każdej pracy zespołowej, którego popularność, w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosła. Nikogo nie dziwi więc fakt, że Microsoft cały czas ulepsza działanie tej aplikacji i co jakiś czas dodaje nowe funkcje i możliwości.

 

W tym artykule pokażemy Wam kilka z nich.

1. Microsoft Loop

Mówiąc o nowościach nie sposób nie wspomnieć o Microsoft Loop, który jest odpowiedzią na rozwijającą się potrzebę pracy hybrydowej. Składniki Loop dają możliwość np. tworzenia tabeli czy listy zadań na żywo, w czacie. A co więcej po wykonaniu danego punktu użytkownik w tym samym miejscu może odznaczyć zadanie jako wykonane. Składniki Loop znajdują się na dole okienka.

2. Zakładka „Aktywności” w czacie

W okienku CZAT, obok imienia i nazwiska pojawiła się zakładka AKTYWNOŚĆ, w której widać wszystkie aktywności danej osoby, w konkretnych zespołach. Widać tutaj treść wiadomości, datę lub godzinę oraz nazwę zespołu. Aktywności danej osoby są widoczne tylko, w obszarze wspólnych zespołów.

3. Nowe opcje w wyszukiwarce

Nowa zakładka wyszukiwane informacje dzieli na 4 zakładki: WSZYSTKIE, WIADOMOŚCI, OSOBY ORAZ PLIKI. Można zawęzić algorytm wyszukiwania o nazwę zespołu, czatu, kanału, datę czy „wzmiankę o mnie”. Wyszukiwarka ta wyświetla również hasła znalezione w aplikacji np. MS PLANNER. Tą ostatnią opcje można wyłączyć zaznaczając checkbox UKRYJ APLIKACJĘ I BOTY.

 

Ponad to zakładka PLIKI przeszukuje pliki nie tylko po tytule, ale przede wszystkim po ich zawartości.

4. Kategorie w kalendarzu

Ta opcja została zaciągnięta z Outlooka, w którym istnieje możliwość przypisania spotkania lub wiadomości do konkretnej kategorii. Teraz taka możliwość istnieje również w Teamsach. Znajduje się w lewym górnym rogu okienka spotkania.

5. Chmura słów

Z tej funkcjonalności z pewnością skorzystają wszystkie osoby, które prowadzą kreatywne spotkania lub szkolenia online. Chmura słów umożliwia tworzenie burzy mózgu na żywo, przy jednoczesnym wyborze „wygranego hasła”. Dzieje się tak dlatego, że napisaną myśl można polubić, a odpowiedź która będzie miała największą liczbę fanów automatycznie się powiększy i stanie się widoczna dla wszystkich. Ta pomocna funkcjonalność jest częścią Microsoft Teams i jest dostępna podczas spotkania na żywo.

Jeżeli interesuje Cię kompleksowe szkolenie z Microsoft Teams to zapoznaj się z poniższymi szkoleniami:
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej
 • MS Teams e - learning

  Dowiedz się jak sprawić, żeby MS Teams był do Twoich usług w zakresie komunikacji, organizacji spotkań i grupowej pracy na plikach...
  Dowiedz się więcej
 • MS SharePoint End User

  Microsoft SharePoint pozwala tworzyć witryny zespołów, wspierając tym samym współpracę miedzy oddalonymi od siebie oddziałami czy ...
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły