Planowanie zadań w MS Planner

Bez kategorii
MS Office
Office 365

Podstawą każdego, dobrze zarządzanego projektu jest odpowiednie delegowanie oraz koordynowanie zadań. Jeżeli potrzebnie będzie narzędzie, które jest bardziej rozbudowane niż zwykła lista zadań a jednocześnie nie jest to skomplikowane oprogramowanie, to Microsoft Planner świetnie się tutaj sprawdzi. Z pewnością jego główna zaletą jest integracja z pozostałymi produktami Microsoft oraz fakt, że aplikacja ta wchodzi w skład wszystkich biznesowych licencji.

 

Pierwszym krokiem, który należy zrobić po uruchomieniu jest utworzenie NOWEGO PLANU, który znajduje się w lewym górnym rogu. Na tym etapie należy odpowiednio zatytułować projekt oraz ustalić czy plan będzie dostępny dla wszystkich osób z organizacji, czy tylko wybrana grupa będzie miała do niego dostęp.

W ramach danego projektu możemy rozpisać konkretne zadania, wystarczy tylko kliknąć DODAJ ZADANIE. W nowym ZADANIU można wyznaczyć datę wykonania oraz osobę, która będzie za nie odpowiedzialna. Po kliknięciu w zadanie otwiera się okno, w którym znajdują się  szczegółowe informacje, takie jak zakres postępów, data rozpoczęcia czy priorytet zadania. W tym miejscu można również dodać komentarz, a także stworzyć check-listy, jeżeli zadanie jest bardziej złożone.

Dodatkowo, konkretne zadania możemy przypisać do konkretnego podrozdziału, którego nazwa również jest edytowalna. W samej aplikacji Planner konkretna osoba może wydzielić obowiązki, które zostały do niej przypisane klikając w lewej kolumnie PRZYPISANE DO MNIE. W widoku głównym, w prawym górnym rogu znajduję się również możliwość grupowania zadań np. według daty ukończenia lub postępu wykonywania.

Oprócz tego, jeżeli Office 365 jest odpowiednio skonfigurowany, to wybrane zadanie pojawiają się również w kalendarzu oraz Outlooku osoby, do której dane zadanie zostało przypisane. Tak jak widzisz korzystanie z tej aplikacji jest bardzo intuicyjne i z pewnością pomoże Ci w jeszcze lepszym zarządzaniu Twoimi projektami.

Poznaj więcej narzędzi, jakie oferuje Office 365 na naszych szkoleniach:
 • Microsoft 365 (dawniej Office ...

  Najbardziej praktyczny kurs – Microsoft 365. Poznaj sposoby ułatwiające współpracę w ramach pakietu....
  Dowiedz się więcej
 • Wymiana danych w MS Office

  Wymiana danych w MS Office – twórz aplikacje w oparciu o najpopularniejsze programy pakietu MS Office. ...
  Dowiedz się więcej
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły