Przycinanie zdjęć do kształtu w programie PowerPoint

MS Office
PowerPoint

Zdjęcia na slajdach, zaraz obok tekstu, stanowią główne narzędzie komunikacji. I nic w tym dziwnego, w końcu przekazują obiorcy więcej informacji niż słowa, które są umieszczone obok fotografii. Jednak zachwyt u odbiorcy zostanie wywołany, dopiero kiedy wszystkie zdjęcia na slajdach będą odpowiednio wystylizowane i wykadrowane.

 

Edycja zdjęcia kojarzy się zazwyczaj z wykorzystywaniem profesjonalnych programów graficznych, których nauka jest czasochłonna i skomplikowana. Co ciekawe niewiele osób wie, że zdjęcia można edytować również w PowerPoint. Za jego pomocą można nie tylko zmienić format fotografii, ale także barwy, czy kształt zdjęcia.

 

Na ten moment zajmijmy się tą ostatnią możliwością, w poniższym artykule pokażemy Ci jak za pomocą kilku kliknięć w programie PowerPoint wykadrować zdjęcie do ciekawego kształtu. To co, zaczynamy?
Aby przyciąć zdjęcie do kształtu, należy po wcześniejszym dodaniu obrazu na slajd wejść, w zakładkę FORMAT OBRAZU. Następnie w sekcji ROZMIAR kliknąć PRZYTNIJ i tutaj wybrać dowolny kształt np. kroplę wody. Wokół obrazu pojawią się białe kropki za pomocą, których można zmienić wielkość przyciętego obrazu na slajdzie.

Drugą sposób składa się z tym samych kroków, tylko wykonywanych, w odwrotnej kolejności, czyli najpierw na slajdzie zostaje umieszczony kształt, a dopiero w kolejnym kroku zostaje on wypełniony zdjęciem. Aby tak się zadziało należy kliknąć WSTAWIANIE, a następnie w sekcji ILUSTRACJĘ wstawić dowolny kształt. Następnie przyciskiem myszy kliknąć na kształt i z dostępnych opcji wybrać funkcję FORMATUJ KSZTAŁT. Ostatnim krokiem jest przejście do funkcji WYPEŁNIENIE OBRAZEM LUB TEKSTURĄ i wybranie piku, który ten kształt wypełni.

Wielu użytkowników pakietu Office otwarcie przyznaje się do tego, że wykorzystuje zalewie procent możliwości, jakie daje im dostępne do takich programów jak Word, Excel czy PowerPoint. Jednym z tych powodów, jest ogrom dostępnych funkcji, które zawierają produkty Microsoft 365 oraz brak czasu na samodzielną naukę.

W naszej bazie szkoleń znajdziecie zarówno szkolenia stacjonarne jak i e-learningowe:
 • MS PowerPoint poziom podstawow...

  Poziom podstawowy. Rozpocznij tworzenie prezentacji multimedialnych....
  Dowiedz się więcej
 • MS PowerPoint poziom zaawansow...

  Poziom zaawansowany. Poznaj tajniki i sztuczki w PowerPoint....
  Dowiedz się więcej
 • PowerPoint – Tworzenie prezent...

  Szkolenie "PowerPoint - Tworzenie Prezentacji Multimedialnych" to kurs skierowany do osób, które chcą nauczyć się efektywnego wyko...
  Dowiedz się więcej
 • PowerPoint – poziom zaawansowa...

  Jeśli szukasz sposobu na utrwalenie wiedzy lub nie możesz uczestniczyć w szkoleniu stacjonarnym - sprawdź naszą ofertę szkolenia e...
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły