Składniki Loop - co to jest i jak z tego korzystać?

Office 365

W dobie pracy zdalnej i pracy w zespołach rozproszonych, dobra komunikacja to fundament dobrze działającej i rozwijającej się organizacji. W tym celu pomocne są narzędzia umożliwiające efektywną współpracę i komunikacje między członkami zespołu. W odpowiedzi na coraz większe potrzeby firm z różnych branż – na rynku pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania – jednym z takich rozwiązań jest Microsoft Loop.

 

Mimo tego, że Loop powstała jak osobna aplikacja, to w tym artykule opowiemy o funkcjonalnościach składników Loop w kontekście pracy, w środowisku Microsoft 365.

Czym jest Microsoft Loop

Loop to aplikacja do pracy w chmurze, która w prosty sposób umożliwia tworzenie, edytowanie i udostępnianie różnego rodzaju treści. Jednak to co wyróżnia Loop od pozostałych aplikacji tego typu to fakt, że główne funkcjonalności tej aplikacji znajdują się w pasku narzędzi w Microsoft Teams oraz w Microsoft Outlook – aplikacjach najczęściej wykorzystywanych przez pracowników biurowych.

Komunikacja i współpraca z MS Teams

650  netto

Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na plat...
Zobacz szkolenie

W Outlooku składniki Loop znajdują się na głównym pasku narzędzi, w oknie nowej wiadomości,  a w Teamsach po przejściu do konkretnej konwersacji w czacie.

 

To na co z pewnością należy zwrócić uwagę to fakt, że Loop działa w czasie rzeczywistym na różnych aplikacjach jednocześnie, a dzięki temu różne osoby mogą nie tylko wyświetlać, ale również wprowadzać zmiany, w tym samym składniku Loop niezależnie od tego z jakiej aplikacji aktualnie korzystają.

 

Na dzień publikacji tego artykułu Loop dostępny jest, w Microsoft Teams oraz Outlook, jednak w przyszłości ma być on dostępny w programach wchodzących, w skład pakietu Office.

Jak stworzyć obszar pracy?

Po kliknięciu na ikonę składnika Loop pojawia się okienko z podstawowymi składnikami takimi jak m.in: lista punktowa, lista kontrolna, tabela czy akapit. Po wybraniu konkretnego składnika pojawia się obszar roboczy, którego wyświetlanie przez innych użytkowników jest możliwe niezależnie od aplikacji. Aby tak się stało należy kliknąć UDOSTĘPNIANIE LOKALIZACJI, a następnie udostępnić link konkretnej osobie.

 

Tego samego Loopa stworzonego na konwersacji w Temsach można przesłać np. w treści  maila – w takiej sytuacji należy kliknąć KOPIUJ SKŁADNIK, a następnie przy użyciu skrótu klawiszowego CTRL + V wkleić zawartość obszaru roboczego.

 

W sytuacji kiedy jeden użytkownik dokona zmian w Loopie, drugi użytkownik od razu będzie o tym poinformowany.

Składniki Loop

Oprócz tego, że zmiany w składniku Loop są od razu widoczne to w dodatku, edycja samej struktury składnika jest przyjazna i intuicyjna. I tak np. w przypadku tabeli można nie tylko dodawać nowe kolumny, ale również zmieniać ich położenie, a także ukryć wybraną kolumnę, jeżeli istnieje taka potrzeba.

 

W przypadku listy zadań, w łatwy sposób można zmienić listę obowiązków łapiąc i przesuwając zadanie względem całej listy.

W jakich sytuacjach wykorzystać składnik Loop?

Składniki Loop idealnie sprawdzą się w pracach zespołowych którym zależy na czasie oraz na transparentnym informowaniu innych osób zaangażowanych w dany projekt o przebiegu prac w zakresie danego zadania lub projektu. Składniki Loop powstały po to, aby zminimalizować liczbę wiadomości organizacyjnych, które oprócz informacji „Zadanie wykonane” nie przekazują niczego dodatkowego. Od teraz wystarczy, że osoba odpowiedzialna za to zadanie odznaczy je w konkretnym składniku Loop.

 

Składniki Loop to bardzo proste i intuicyjne narzędzie, które znacząco może zmienić jakoś wykonywanej pracy w zespole. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości jakie kryją się w Microsoft Teams i Outlook to zapraszamy Cię do udziału w jednym z naszych szkoleń.

  • Microsoft 365 (dawniej Office ...

    Najbardziej praktyczny kurs – Microsoft 365. Poznaj sposoby ułatwiające współpracę w ramach pakietu....
    Dowiedz się więcej
  • Wymiana danych w MS Office

    Wymiana danych w MS Office – twórz aplikacje w oparciu o najpopularniejsze programy pakietu MS Office. ...
    Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły