Uprawnienia uczestników w MS Teams

Każdy kto kiedykolwiek brał udział, w kilkuosobowym spotkaniu online wie, że jednym z najczęstszych problemów takich spotkań jest głośna wymiana myśli, przez więcej niż jedną osobę jednocześnie. I w sumie nic w tym dziwnego, w końcu przekrzykiwanie się jest trudne do zniesienia na żywo, a co dopiero w środowisku online. Na szczęście Microsoft Teams posiada funkcję, która umożliwia wprowadzenie porządku podczas spotkania. I tutaj, podobnie jak w przypadku innych produktów Microsoft, dostępnych jest kilka ścieżek, które finalnie dają ten sam efekt.

Pierwszy ze sposobów na ograniczenie uprawnień gości podczas spotkania, jest zamiana ich statusów z PROWADZĄCEGO, na UCZESTNIKA. Dzięki temu, osoba która jest tylko uczestnikiem spotkania, nie może udostępnić ekranu, ma wyłączoną kamerkę, oraz mikrofon. Aby zmniejszyć uprawnienia uczestnika spotkania -> kliknij w ikonę POKAŻ UCZESTNIKÓW,  a następnie po najechaniu na nazwę użytkownika kliknij w trzy kropki, które są widoczne przy nazwie uczestnika. Z możliwości, które Ci się pojawia wybierz opcję ZMIEŃ NA UCZESTNIKA. Analogicznie jeżeli chcesz, aby dana osoba aktywnie uczestniczyła w spotkaniu i np. mogła podzielić się z Tobą ekranem kliknij ZMIEŃ NA OSOBĘ PROWADZĄCĄ.

 

To rozwiązanie w związku z tym, że wymaga od moderatora spotkania, klikania w ustawienia poszczególnych osób znacznie lepiej sprawdzi się podczas spotkań, w mniejszej grupie.

Druga opcja pozwala, za pomocą kilku kliknięć ograniczyć uprawnienia wszystkim uczestnikom spotkania jednocześnie. Wystarczy podczas tworzenia nowego spotkania kliknąć OPCJE SPOTKANIA, a następnie, w przeglądarce internetowej, która się pojawi w opcjach KTO MOŻE PREZENTOWAĆ wybrać opcję „TYLKO JA”. W ostatnim kroku należy zapisać ustawienia i przestrzeń na organizowanie uporządkowanych spotkań online jest już gotowa.

Uciszanie uczestników spotkania, to tyko jedna z funkcji MS Teams. Jeżeli jesteś ciekaw kolejnych możliwości jakie daje ten program, to koniecznie sprawdź termin najbliższych szkoleń -> Komunikacja i współpraca w MS Teams .