Uprawnienia uczestników w MS Teams

Office 365
MS Teams

Każdy kto kiedykolwiek brał udział, w kilkuosobowym spotkaniu online wie, że jednym z najczęstszych problemów takich spotkań jest głośna wymiana myśli, przez więcej niż jedną osobę jednocześnie. I w sumie nic w tym dziwnego, w końcu przekrzykiwanie się jest trudne do zniesienia na żywo, a co dopiero w środowisku online. Na szczęście Microsoft Teams posiada funkcję, która umożliwia wprowadzenie porządku podczas spotkania. I tutaj, podobnie jak w przypadku innych produktów Microsoft, dostępnych jest kilka ścieżek, które finalnie dają ten sam efekt.

 

Pierwszy ze sposobów na ograniczenie uprawnień gości podczas spotkania, jest zamiana ich statusów z PROWADZĄCEGO, na UCZESTNIKA. Dzięki temu, osoba która jest tylko uczestnikiem spotkania, nie może udostępnić ekranu, ma wyłączoną kamerkę, oraz mikrofon. Aby zmniejszyć uprawnienia uczestnika spotkania -> kliknij w ikonę POKAŻ UCZESTNIKÓW,  a następnie po najechaniu na nazwę użytkownika kliknij w trzy kropki, które są widoczne przy nazwie uczestnika. Z możliwości, które Ci się pojawia wybierz opcję ZMIEŃ NA UCZESTNIKA. Analogicznie jeżeli chcesz, aby dana osoba aktywnie uczestniczyła w spotkaniu i np. mogła podzielić się z Tobą ekranem kliknij ZMIEŃ NA OSOBĘ PROWADZĄCĄ.

To rozwiązanie w związku z tym, że wymaga od moderatora spotkania, klikania w ustawienia poszczególnych osób znacznie lepiej sprawdzi się podczas spotkań, w mniejszej grupie.

 

Druga opcja pozwala, za pomocą kilku kliknięć ograniczyć uprawnienia wszystkim uczestnikom spotkania jednocześnie. Wystarczy podczas tworzenia nowego spotkania kliknąć OPCJE SPOTKANIA, a następnie, w przeglądarce internetowej, która się pojawi w opcjach KTO MOŻE PREZENTOWAĆ wybrać opcję „TYLKO JA”. W ostatnim kroku należy zapisać ustawienia i przestrzeń na organizowanie uporządkowanych spotkań online jest już gotowa.

Uciszanie uczestników spotkania, to tyko jedna z funkcji MS Teams.

Jeżeli jesteś ciekaw kolejnych możliwości jakie daje ten program, to koniecznie sprawdź terminy najbliższych szkoleń - MS Teams:
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej
 • MS Teams e - learning

  Dowiedz się jak sprawić, żeby MS Teams był do Twoich usług w zakresie komunikacji, organizacji spotkań i grupowej pracy na plikach...
  Dowiedz się więcej
 • MS SharePoint End User

  Microsoft SharePoint pozwala tworzyć witryny zespołów, wspierając tym samym współpracę miedzy oddalonymi od siebie oddziałami czy ...
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły