"Zadania" w Microsoft Teams - jak z tego korzystać?

Office 365
MS Teams

Mimo tego, że Microsoft Teams został zaprojektowany dla klientów biznesowych, to z czasem jego funkcjonalności zostały dostosowane do placówek edukacyjnych oraz użytkowników prywatnych. W dzisiejszym artykule skupimy się na sektorze edukacyjnym i omówimy zakładkę ZADANIA, która porządkuje pracę zarówno uczniów jak i nauczyciela.

 

W widoku głównym zarówno w wersji desktopowej jak i online zakładka ZADANIA znajduje się po lewej stronie.

Po przejściu do zakładki ZADANIA, na samym dole znajduje się funkcja UTWÓRZ, która daje możliwość utworzenia ZADANIA lub TESTU, znajduje się tutaj również opcja utworzenia zadania (PRZY UŻYCIU ISTNIEJĄCEGO) na bazie tego co już zostało wypracowane.

 

Po kliknięciu UTWÓRZ → ZADANIA pojawia się nowe okno, w którym należy przypisać grupę, do której będzie należeć wykonanie konkretnej czynności.

Po wyborze grupy, użytkownik przechodzi do formularza, w który daje możliwość szczegółowego opisu ćwiczenia.

Mimo tego, że w formularzu tylko TYTUŁ zadania jest obowiązkowy, to warto uzupełnić pozostałe wiersze, tak aby uczeń dokładnie wiedział co należy wykonać. Tytuł zdania można również wzbogacić o kategorię (klikając DODAJ KATEGORIĘ), która pozwoli uporządkować pracę według typu, osoby lub tematu. Oprócz daty i godziny autor polecenia może umieścić szczegółowy opis zadania oraz dokładny system oceniania, klikając DODAJ ZESTAW KRYTERIÓW OCENY.

 

Dodatkowo nauczyciel lub osoba zlecająca może otrzymywać informacje o osobach, które nie oddały zadania, w terminie włączając opcje OTRZYMUJ POWIADOMIENIA O OPÓŹNIONYCH ODDANIACH, która znajduję się na samym dole tego okna w sekcji USTAWIENIA. Tutaj również znajduje się możliwość dodania zadania do kalendarza UCZNIÓW, UCZNIÓW i NAUCZYCIELA lub UCZNIÓW I WŁAŚCICIELA KANAŁU.

 

W dobie rozwoju cyfryzacji warto zaprzyjaźnić się z rozwiązaniami, które ułatwią pracę zarówno nauczycielom jak i uczniom. Zapytaj o specjalną ofertę szkoleń dla Twojej placówki.

Więcej wskazówek na temat wykorzystania MS Teams znajdziesz na naszych szkoleniach:
 • Komunikacja i współpraca z MS ...

  Poznaj narzędzie do współpracy i komunikacji w ramach pakietu Office 365. Pracuj świadomie na platformie współpracy grupowej....
  Dowiedz się więcej
 • MS Teams e - learning

  Dowiedz się jak sprawić, żeby MS Teams był do Twoich usług w zakresie komunikacji, organizacji spotkań i grupowej pracy na plikach...
  Dowiedz się więcej
 • MS SharePoint End User

  Microsoft SharePoint pozwala tworzyć witryny zespołów, wspierając tym samym współpracę miedzy oddalonymi od siebie oddziałami czy ...
  Dowiedz się więcej
 • Microsoft 365 (dawniej Office ...

  Najbardziej praktyczny kurs – Microsoft 365. Poznaj sposoby ułatwiające współpracę w ramach pakietu....
  Dowiedz się więcej

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły