Które szkolenie z SQL wybrać?

Blog
Programowanie

Trafiłeś na ten artykuł najprawdopodobniej szukając odpowiedniego dla siebie szkolenia z SQL. Ich mnogość może na początku przerażać, dlatego przychodzimy do Ciebie z krótkim poradnikiem dotyczącym wyboru szkolenia.

 

Pamiętaj, że w przypadku niejasności – zawsze możesz z nami porozmawiać 😊

Zaczynam przygodę z SQL

W naszej ofercie posiadamy wiele szkoleń, w których tytule odnajdziesz frazę „SQL”. Jak się w nich odnaleźć, żeby wybrać odpowiednie? Zacznijmy od bardzo krótkiego wstępu – czym jest SQL? Tak w skrócie i uproszczeniu SQL jest językiem dostępu i obsługi baz danych. Korzystają z niego analitycy i programiści różnej maści. Jeśli zatem pracujesz jako analityk i dostaniesz zadanie znalezienia wszystkich transakcji z zeszłego roku o konkretnej kwocie – najprawdopodobniej zbudujesz właśnie zapytanie SQL. Jeśli szykujesz się do podjęcia zawodu programisty i Twoim zadaniem będzie zachowanie informacji o wysłanym formularzu kontaktowym ze strony www do budowanego systemu – również użyjesz SQL. Czy zatem SQL jest językiem uniwersalnym i nie należy rozgraniczać programów dla analityków i programistów? Otóż do pewnego etapu nie. Zaczynając przygodę z SQL powinieneś poznać koncepcje stojące za językiem, dowiedzieć się czym jest relacyjny model bazy danych oraz konsekwentnie zbudować wiele zapytań typu „Select”, aby wdrożyć się w świat baz danych.

 

Jeśli zaczynasz zatem przygodę z językiem SQL, interesuje Cię poznanie podstaw – sugerujemy Ci udział w naszym podstawowym szkoleniu z SQL:

Język SQL (MS SQL)

900  netto

Szkolenie dedykujemy wszystkim rozpoczynającym pracę z językiem SQL. Dzięki szkoleniu poznasz jego...
Zobacz szkolenie

Na szkoleniu prowadzimy uczestników od podstawowych zagadnień, aż po takie, które umożliwiają budowanie bardziej zaawansowanych zapytań. Na tym szkoleniu pracujemy na platformie MS SQL (SQL Server) i wskazujemy najistotniejsze różnice względem innych systemów. Jeśli trafisz w pracy zawodowej na inny system bazodanowy (RDBMS) nie powinieneś mieć problemów z przełożeniem zdobytej wiedzy. Szkolenie Język SQL (MS SQL) jest też najbardziej korzystnym cenowo szkoleniem w grupie szkoleń SQL, co przekłada się również na fakt najczęstszej realizacji grup szkoleniowych (masz największe prawdopodobieństwo, że szkolenie otwarte odbędzie się we wskazanym terminie).

 

Podsumowując – jeśli chcesz postawić pierwsze kroki z relacyjnymi bazami danych i nie musisz przywiązywać się do konkretnego dostawcy (lub będziesz pracować z systemem Microsoft SQL Server) – wybierz szkolenie Język SQL (MS SQL). Kontynuację tego szkolenia stanowi szkolenie Język SQL (MS SQL) – poziom zaawansowany.

Będę pracował z konkretną bazą danych (RDBMS)

Chcesz postawić pierwsze kroki z relacyjnymi bazami danych i jednocześnie wiesz, że potrzebna Ci będzie wiedza dotycząca konkretnego silnika baz danych? Wybierz jedno z poniższych szkoleń. Każde z nich jest szkoleniem podstawowym a więc wprowadzi Cię w język SQL jednak skupiając się na konkretnym dialekcie języka.

 

Oracle SQL – poziom podstawowy

PostgreSQL – poziom podstawowy

MySQL – poziom podstawowy

 

Każde z powyższych szkoleń ma w naszej ofercie odpowiednie rozwinięcie:

 

Oracle SQL – poziom zaawansowany

PostgreSQL – poziom zaawansowany

MySQL – poziom zaawansowany

Analityku! Rozważ alternatywę

Jeśli Twoim głównym zadaniem będzie przygotowanie zapytań w języku SQL a potem pobieranie ich z bazy danych do Excela – rozważ alternatywę w postaci szkolenia Power Query. O tym czym jest Power Query możesz przeczytać tutaj. W skrócie – ma on ogromne możliwości w zakresie podłączania się do różnych źródeł danych (w tym baz danych) i wyklikiwania w prosty sposób z interfejsu działań, które wymagałyby zaawansowanych poleceń SQL. Power Query bardzo dobrze współpracuje również z Power Pivot oraz Power BI (warto zapoznać się z tymi narzędziami, jeśli do Twoich zadań będzie należeć budowa modeli danych i/lub raportów).

Poznaj nasze inne szkolenia:
 • Power Query

  Na szkoleniu nauczymy Cię w jaki sposób wykorzystać Power Query do zautomatyzowania typowych czynności. Dowiesz się w jaki sposób ...
  Dowiedz się więcej
 • PowerPivot w MS Excel

  PowerPivot – buduj zaawansowane zestawienia i raporty z wykorzystaniem modelu danych, języka DAX i wskaźników KPI....
  Dowiedz się więcej
 • Power BI

  Naucz się tworzyć nowoczesne i dynamiczne raporty w dedykowanym narzędziu ze stajni Microsoft. Dzięki szkoleniu będziesz w stanie ...
  Dowiedz się więcej
 • Power Query- e-learning

  Szkolenie e-learningowe Power Query to szkolenie z cyklu „up and running”, a więc szkolenie, które poprowadzi Cię od podstaw pracy...
  Dowiedz się więcej
 • Power BI e-learning

  Power BI to rewolucyjne narzędzie ze stajni Microsoft. To narzędzie, w którym po naszym szkoleniu bez trudu utworzysz czytelne, es...
  Dowiedz się więcej

Co muszę umieć przed szkoleniem SQL

Nic 😊 Musisz wiedzieć, że chcesz się uczyć 😉 Szkolenia podstawowe nie wymagają wiedzy wstępnej, chociaż bardzo przydatna jest zaawansowana znajomość MS Excel. Dlaczego? Ponieważ jeśli dużo korzystałeś z MS Excel najprawdopodobniej napotkałeś na szereg problemów i rozwiązałeś je wykorzystując wbudowane funkcje, narzędzia do łączenia tabel etc. Podobne wyzwania najpewniej czekają na Ciebie na szkoleniu SQL, więc będziesz już posiadać pewne wyobrażenie jak dany problem można rozwiązać w innym narzędziu – np. jak z daty wybrać rok lub jak zbudować instrukcję warunkową.

Podobne artykuły

Wszystkie artykuły